Büyülü Küçük Kitaplar Dizisi
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi

Büyülü Küçük Kitaplar Dizisi

Müren Beykan

Türkçe yayın editörü: Müren Beykan

Okumaya yeni başlayan çocukların okuma keyfi kazanmalarını amaçlayan yedi kitaplık “Büyülü Küçük Kitaplar” dizisi, ülkesi ABD’de olduğu kadar, diline çevrildiği pek çok ülkede de büyük ilgi görüyor. Her kitabı farklı bir yazar ve illüstratör tarafından hazırlanan dizi, çocukların duygu, düşünce ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyici unsurlar olarak kullanılan fantastik öğelerle kurgulanıyor.

Dizi, okumayı kolaylaştıran sayfa düzeni ve etkili siyah-beyaz resimleriyle çocukların kitap okuma isteğini ve hızını artırıyor. Her sayfasında metni destekleyen sevimli resimlerin yer aldığı, yaş grubuna uygun, sade, kolay anlaşılır ve merak uyandırıcı kurgularla biçimlenen kitapların içeriği, çocukların karar verme, yaratıcılık gibi temel becerilerini de geliştirir nitelikte.

Dizinin Kitapları

Müren Beykan
YAZAR

Müren Beykan

Müren Beykan, 1979’da İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 1981’de İTÜ Mimarlık Tarihi ve Restorasyon Kürsüsü’nde yüksek lisansını, 2004’te İÜ Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamladı. Doktora tezi, İstanbul Alman Arkeoloji Enstitüsü tarafından kitaplaştırıldı (2013). 1980’den sonra, 3 ciltlik “Eczacıbaşı Sanat Ansiklopedisi” ve HABİTAT II kültür sergilerinin katalogları gibi büyük yayınları yönetti. 1996’da Günışığı Kitaplığı’nın kurucuları arasında yer aldı. Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatımızın önemli yazarlarının editörlüğünün yanı sıra yüzlerce kitabın da yayına hazırlanmasını üstlendi. Günışığı Kitaplığı’nın 15. yıl […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

4. baskı
6. baskı
5. baskı
5. baskı
6. baskı
6. baskı
Scroll to Top
Scroll to Top