Sevgi dolu, yoksul bir ailenin büyülü öyküsü…

Okumaya yeni başlayan çocukların okuma keyfi kazanmalarını amaçlayan ve ülkesi ABD’de olduğu kadar, diline çevrildiği pek çok ülkede de büyük ilgi gören “Büyülü Küçük Kitaplar” dizisinin ışıltılı maceraları, ikinci kitapla devam ediyor. Her kitabı farklı bir yazar ve illüstratör tarafından hazırlanan bu özgün dizi, çocukların duygu, düşünce ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyici unsurlar olarak kullanılan fantastik öğelerle kurgulanıyor. Okumayı kolaylaştıran sayfa düzeni ve etkili siyah-beyaz resimleriyle, çocukların kitap okuma isteğini ve hızını artırıcı nitelikte.

Konu Özeti

Yoksul bir ailenin çocuğu olan Ceymi, kaldırımda duran bir sepetin içinde minik bir tazı yavrusu bulur. Ceymi ve babası, Lesi adını verdikleri sevimli tazı yavrusunu, köpek yarışı için çalıştırmaya başlarlar. Kasabada yaşayan herkes Lesi’nin şampiyon olacağına inanmıştır. Ancak, herkesin tazı yavrusu olarak gördüğü Lesi, gerçekte güçlü bir büyüyle sarmalanmış Minik Ejderha’dır…

Philippa Gregory

Yazar Philippa Gregory 1954’te Kenya’da doğdu. İngiltere’de Sussex Üniversitesi’ndeki öğreniminin ardından iki yıl BBC’de çalıştı; Edinburgh Üniversitesi’nde 18. yüzyıl edebiyatı üzerine doktora yaptı. Pek çok üniversitede dersler veren yazarın Boleyn Kızı (The Other Boleyn Girl) gibi çok satan kitapları televizyon ve sinemaya uyarlandı. BBC için radyo programları yapmayı sürdüren Gregory, eşi ve altı çocuğuyla birlikte İngiltere’de yaşıyor.