İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Büyülü Küçük Kitaplar Dizisi

Minik Ejderha

Philippa Gregory

Resimleyen: David Wyatt
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Can Sezer

Sevgi dolu, yoksul bir ailenin büyülü öyküsü...

Okumaya yeni başlayan çocukların okuma keyfi kazanmalarını amaçlayan ve ülkesi ABD’de olduğu kadar, diline çevrildiği pek çok ülkede de büyük ilgi gören “Büyülü Küçük Kitaplar” dizisinin ışıltılı maceraları, ikinci kitapla devam ediyor. Her kitabı farklı bir yazar ve illüstratör tarafından hazırlanan bu özgün dizi, çocukların duygu, düşünce ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyici unsurlar olarak kullanılan fantastik öğelerle kurgulanıyor. Okumayı kolaylaştıran sayfa düzeni ve etkili siyah-beyaz resimleriyle, çocukların kitap okuma isteğini ve hızını artırıcı nitelikte.

Konusu

Yoksul bir ailenin çocuğu olan Ceymi, kaldırımda duran bir sepetin içinde minik bir tazı yavrusu bulur. Ceymi ve babası, Lesi adını verdikleri sevimli tazı yavrusunu, köpek yarışı için çalıştırmaya başlarlar. Kasabada yaşayan herkes Lesi’nin şampiyon olacağına inanmıştır. Ancak, herkesin tazı yavrusu olarak gördüğü Lesi, gerçekte güçlü bir büyüyle sarmalanmış Minik Ejderha’dır…

Philippa Gregory
YAZAR

Philippa Gregory

Yazar Philippa Gregory 1954’te Kenya’da doğdu. İngiltere’de Sussex Üniversitesi’ndeki öğreniminin ardından iki yıl BBC’de çalıştı; Edinburgh Üniversitesi’nde 18. yüzyıl edebiyatı üzerine doktora yaptı. Pek çok üniversitede dersler veren yazarın Boleyn Kızı (The Other Boleyn Girl) gibi çok satan kitapları televizyon ve sinemaya uyarlandı. BBC için radyo programları yapmayı sürdüren Gregory, eşi ve altı çocuğuyla birlikte İngiltere’de yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Teknik Özellikler

128 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2002
7. baskı: 2017
ISBN: 978-975-8142-62-0
Barkod: 978 975 8142 620

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

yoksullukkomşulukyarışmahayvan sevgisi

Eğitsel Temalar

İLETİŞİM
BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER

Scroll to Top
Scroll to Top