Midillisi olsun isteyen yoksul bir kızın sıcacık öyküsü!

Okumayı kolaylaştıran sayfa düzeni ve etkili siyah-beyaz resimleriyle, çocukların kitap okuma isteğini ve hızını artırıcı nitelikte hazırlanan “Büyülü Küçük Kitaplar” dizisi, altıncı kitabında minik okurları sımsıcak bir öyküye davet ediyor. Her kitabı farklı bir yazar ve illüstratör tarafından hazırlanan bu özgün dizi, çocukların duygu, düşünce ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyici unsurlar olarak kullanılan fantastik öğelerle kurgulanıyor.

Konu Özeti

Hannah, yoksul bir ailenin kızıydı; ama bir midillisi olmasını da çok istiyordu. En iyisi düşsel bir midilliye sahip olmaktı. Bunun için paraya da gerek yoktu. Bir gün, babasının bahçedeki kulübede gizlice bir şeyler yaptığını fark etti. Babası ona bir sürpriz hazırlıyordu. Hannah, bu sürprizi öğrenmek için çabaladıysa da başarılı olamadı. Yoksa babası onun için?.. Bu, gerçek olabilir miydi?..

 

Linda Newbery

Yazar Linda Newbery 1952’de İngiltere’de, Essex’te doğdu. Teknik üniversiteden mezun olduktan sonra İngilizce öğretmeni olarak çalışırken gençlik romanları yazmaya başladı. 2006’da Costa Yılın Kitabı Ödülü’nü, 2007’de Nestlé Smarties Çocuk Kitabı Ödülü’nü kazanan Newbery, İngiltere’de yaşıyor.