İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Büyülü Küçük Kitaplar Dizisi

Sarman Midilli

Linda Newbery

Resimleyen: Susan Hellard
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Bahadır Argönül

Midillisi olsun isteyen yoksul bir kızın sıcacık öyküsü!

Okumayı kolaylaştıran sayfa düzeni ve etkili siyah-beyaz resimleriyle, çocukların kitap okuma isteğini ve hızını artırıcı nitelikte hazırlanan “Büyülü Küçük Kitaplar” dizisi, altıncı kitabında minik okurları sımsıcak bir öyküye davet ediyor. Her kitabı farklı bir yazar ve illüstratör tarafından hazırlanan bu özgün dizi, çocukların duygu, düşünce ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyici unsurlar olarak kullanılan fantastik öğelerle kurgulanıyor.

Konusu

Hannah, yoksul bir ailenin kızıydı; ama bir midillisi olmasını da çok istiyordu. En iyisi düşsel bir midilliye sahip olmaktı. Bunun için paraya da gerek yoktu. Bir gün, babasının bahçedeki kulübede gizlice bir şeyler yaptığını fark etti. Babası ona bir sürpriz hazırlıyordu. Hannah, bu sürprizi öğrenmek için çabaladıysa da başarılı olamadı. Yoksa babası onun için?.. Bu, gerçek olabilir miydi?..

 

Linda Newbery
YAZAR

Linda Newbery

Yazar Linda Newbery 1952’de İngiltere’de, Essex’te doğdu. Teknik üniversiteden mezun olduktan sonra İngilizce öğretmeni olarak çalışırken gençlik romanları yazmaya başladı. 2006’da Costa Yılın Kitabı Ödülü’nü, 2007’de Nestlé Smarties Çocuk Kitabı Ödülü’nü kazanan Newbery, İngiltere’de yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Teknik Özellikler

80 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 1998
5. baskı: 2017
ISBN: 978-975-6227-57-2
Barkod: 978 975 6227 572

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

sevgibaşarıaileyoksulluk

Eğitsel Temalar

İLETİŞİM
BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER

Scroll to Top
Scroll to Top