İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Büyülü Küçük Kitaplar Dizisi

Büyülü Süpürge Servisi

Ann Jungman

Resimleyen: Jan Lewis
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Müren Beykan

İnsanlara özenip iş hayatına atılan cadılar ve “kötü” sürprizler!

Ülkesi ABD’de olduğu kadar, diline çevrildiği pek çok ülkede de büyük ilgi gören “Büyülü Küçük Kitaplar” dizisinin bulutlar üstündeki macerası dördüncü kitapla sürüyor. Her kitabı farklı bir yazar ve illüstratör tarafından hazırlanan ve okumaya yeni başlayan çocukların okuma keyfi kazanmalarını amaçlayan bu özgün dizi, çocukların duygu, düşünce ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyici unsurlar olarak kullanılan fantastik öğelerle kurgulanıyor. Okumayı kolaylaştıran sayfa düzeni ve etkili siyah-beyaz resimleriyle, çocukların kitap okuma isteğini ve hızını artırıcı nitelikte.

Konusu

Üç arkadaş, günlerden bir gün, okullarının deposunda uyuya kalmış iki cadı bulurlar. Mabel ve Ethel sevimli, iyi kalpli cadılardır. Her ikisi de artık kötü cadılar olarak değil, sıradan insanlar gibi çalışarak yaşamak isterler. Ve çocukların da yardımıyla evlere uçarak yemek servisi yapan Büyülü Süpürge Servisi’ni kurarlar. Ancak, başka bir cadı daha vardır: Kız kardeşleri Maud! Maud, her şeyiyle kötü bir cadıdır ve çok farklı planları vardır…

Ann Jungman
YAZAR

Ann Jungman

1938’de Londra’da doğan Ann Jungman, ilkokul öğretmeni olmadan önce Exeter Üniversitesi’nde hukuk öğrenimi gördü. Bir Romanya gezisi sonrasında küçük Kont Drakula’yı anlatan ilk kitap dizisini kaleme aldı. Baskısı tükenen çocuk kitaplarını yeniden yayımlayan Barn Owl Books’un sahibi olan yazar, Londra’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

5. baskı

Teknik Özellikler

80 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 1998
6. baskı: 2016
ISBN: 978-975-6227-33-6
Barkod: 978 975 6227 336

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

başarıkin tutmakiyi-kötüiş kurmak

Eğitsel Temalar

ERDEMLER
BİREY ve TOPLUM

Scroll to Top