İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Büyülü Küçük Kitaplar Dizisi

Büyülü Süpürge Taşımacılığı

Ann Jungman

Resimleyen: Jan Lewis
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Bahadır Argönül

Sevimli cadıların süpürgeleri çalınırsa...

Diline çevrildiği pek çok ülkede minik okurlar tarafından keyifle takip edilen “Büyülü Küçük Kitaplar” dizisinin beşinci kitabı, ışıltılı bir macerayla yine ayakları yerden kesiyor! Kitap, dizinin dördüncü macerası olan Büyülü Süpürge Servisi’nin devamı. Her kitabı farklı bir yazar ve illüstratör tarafından hazırlanan bu özgün dizi, çocukların duygu, düşünce ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyici unsurlar olarak kullanılan fantastik öğelerle kurgulanıyor. Okumayı kolaylaştıran sayfa düzeni ve etkili siyah-beyaz resimleriyle, çocukların kitap okuma isteğini ve hızını artırıcı nitelikte.

Konusu

Büyülü Süpürge Servisi’nin devamında, iyi kalpli cadılar Mabel ve Ethel mutsuzdurlar. Birileri, büyülü süpürgelerini çalmıştır. Süpürgeleri yokken, evlere yemek dağıtmaları olanaksızdır. Ablaları Maud’dan yardım istemeye karar verirler. Ne yazık ki, normal bir insan olan Fred’le evlenen Maud, cadılık işlerinden uzak durmaya ve büyü yapmamaya söz vermiştir…

Ann Jungman
YAZAR

Ann Jungman

1938’de Londra’da doğan Ann Jungman, ilkokul öğretmeni olmadan önce Exeter Üniversitesi’nde hukuk öğrenimi gördü. Bir Romanya gezisi sonrasında küçük Kont Drakula’yı anlatan ilk kitap dizisini kaleme aldı. Baskısı tükenen çocuk kitaplarını yeniden yayımlayan Barn Owl Books’un sahibi olan yazar, Londra’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

6. baskı

Teknik Özellikler

128 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 1998
5. baskı: 2014
ISBN: 978-975-6227-55-8
Barkod: 978 975 6227 558

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

düğüniş yaşamızorlukları aşmakkardeşlik

Eğitsel Temalar

İLETİŞİM
BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER

Scroll to Top