Defalarca Kayboldum
4. baskı
 
Genç Kitaplar (12+)Seçki

Defalarca Kayboldum

Müren Beykan

Editör: Müren Beykan

15 yaşında buluşan 31 yazarın kitabı!

Çağdaş edebiyatımızın 31 özgün kaleminin gençlik yıllarına ait sesleri ve yüzleşmeleri, günümüz okurlarına ulaşıyor. Bugün beğenerek okuduğumuz usta yazarların duygu dünyasına etki eden, umuda, yalnızlığa, sevince ve en özel keşiflerine ilişkin bir başyapıt. Çocuk ve gençlik edebiyatımızın usta editörü Müren Beykan’ın hazırladığı kitap, önemli yazarları, gençliğin duygu evreninde buluşturuyor. İlkgençlik ve sonrasına ilişkin notlar ve izdüşümler, hem yazarların içdünyasında hem de bugünün okurlarında önemli duygu keşiflerine yol açıyor. 2011 yılında Günışığı Kitaplığı’nın 15. yılını taçlandıran bu özel seçki, yeni tasarımı ve yeni adıyla okurlarını yeniden kucaklıyor.

Konusu

Bu çok özel seçkiye 15 yaşlarını hatırlayarak katkıda bulunan yazarlar: Ahmet Büke, Behçet Çelik, Celil Oker, Cemil Kavukçu, Elif Şafak, Enver Ercan, Esmahan Aykol, Faruk Duman, Gaye Boralıoğlu, Hakan Günday, Hatice Meryem, Kadri Öztopçu, Karin Karakaşlı, Leyla Ruhan Okyay, Mahir Öztaş, Mine Söğüt, Murat Gülsoy, Murathan Mungan, Müge İplikçi, Necati Güngör, Necati Tosuner, Nihat Ziyalan, Onur Caymaz, Osman Şahin, Oya Baydar, Özcan Karabulut, Selim İleri, Sema Kaygusuz, Semih Gümüş, Turgay Fişekçi, Yekta Kopan. 

Müren Beykan
YAZAR

Müren Beykan

Müren Beykan, 1979’da İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 1981’de İTÜ Mimarlık Tarihi ve Restorasyon Kürsüsü’nde yüksek lisansını, 2004’te İÜ Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamladı. Doktora tezi, İstanbul Alman Arkeoloji Enstitüsü tarafından kitaplaştırıldı (2013). 1980’den sonra, 3 ciltlik “Eczacıbaşı Sanat Ansiklopedisi” ve HABİTAT II kültür sergilerinin katalogları gibi büyük yayınları yönetti. 1996’da Günışığı Kitaplığı’nın kurucuları arasında yer aldı. Çağdaş çocuk ve gençlik edebiyatımızın önemli yazarlarının editörlüğünün yanı sıra yüzlerce kitabın da yayına hazırlanmasını üstlendi. Günışığı Kitaplığı’nın 15. yıl […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

6. baskı
5. baskı
5. baskı
6. baskı
6. baskı

Teknik Özellikler

296 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2011
4. baskı: 2020
ISBN: 978-605-7797-01-8
Barkod: 978 605 7797 018

Önerilen Sınıflar

7. Sınıf8. SınıfLise Sınıfları

Temalar

ilkgençlikiletişimdeğişimarkadaşlıkailedış görünüşdeneyimlerilk aşkyalnızlıkhayallerumut

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
DUYGULAR
İLETİŞİM
SANAT
BİREY ve TOPLUM

Scroll to Top
Scroll to Top