İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Büyülü Küçük Kitaplar Dizisi

Arkadaşım Bir Griskok

Malorie Blackman

Resimleyen: Philip Hopman
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Bahadır Argönül

İstediği hayvana dönüşebilen kardeşlerin eğlenceli öyküsü!

Okumaya yeni başlayan çocukların okuma keyfi kazanmalarını amaçlayan “Büyülü Küçük Kitaplar” dizisinin sihirli maceraları yedinci kitapla son buluyor. Her kitabı farklı bir yazar ve illüstratör tarafından hazırlanan bu özgün dizi, çocukların duygu, düşünce ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyici unsurlar olarak kullanılan fantastik öğelerle kurgulanıyor. Okumayı kolaylaştıran sayfa düzeni ve etkili siyah-beyaz resimleriyle, çocukların kitap okuma isteğini ve hızını artırıcı nitelikte.

Konusu

Aleks ve kız kardeşi Paula, istediği her hayvana dönüşebilen birer Griskok’tur. Ama babaları normal bir insan olduğu için çocukların Griskok olma özellikleri sınırlıdır. Onlar, günde ancak üç kez istedikleri hayvana dönüşebilirler. Bir gün Aleks’in arkadaşı Mike evlerine gelir. O sırada küçük kız, annesinin evde olmamasını fırsat bilerek, evin altını üstüne getirmekte, sürekli biçim değiştirmektedir. Mike ve Aleks, Paula’yı yakalamak için zorlu bir mücadeleye girişirler…

 

Malorie Blackman
YAZAR

Malorie Blackman

1962’de İngiltere’de doğan Malorie Blackman, yıllarca bilgisayar sektöründe çalıştıktan sonra yazar olmaya karar verdi. Hem çocuklar hem gençler için elliden fazla kitap yazan Blackman, bugün eşi ve kızıyla birlikte Londra’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Teknik Özellikler

80 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 1999
5. baskı: 2017
ISBN: 978-975-6227-58-9
Barkod: 978 975 6227 589

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

oyunkardeşlikarkadaşlıkeğlence

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER
İLETİŞİM

Scroll to Top
Scroll to Top