İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Büyülü Küçük Kitaplar Dizisi

Temizlikçi Cadı

Cecilia Lenagh

Resimleyen: Serena Feneziani
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Müren Beykan

Bir cadı, okulda temizlikçi olarak çalışmaya başlarsa...

Okumaya yeni başlayan çocukların keyifle takip ettiği “Büyülü Küçük Kitaplar” dizisinin ilk kitabı, bir okulda temizlikçi olarak çalışan cadının öyküsü. Dizi, ülkesi ABD’de olduğu kadar, diline çevrildiği pek çok ülkede de büyük ilgi görüyor. Her kitabı farklı bir yazar ve illüstratör tarafından hazırlanan bu özgün dizi, çocukların duygu, düşünce ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyici unsurlar olarak kullanılan fantastik öğelerle kurgulanıyor. Okumayı kolaylaştıran sayfa düzeni ve etkili siyah-beyaz resimleri ise, çocukların kitap okuma isteğini ve hızını artırıcı nitelikte.

Konusu

Cadı Gizelda’nın canı son günlerde fena halde sıkılmaktadır. İşleri eskisi gibi iyi değildir. Çünkü, artık hiç kimse cadılara iş vermemektedir. Derken, günün birinde, bir okulda temizlikçi olarak iş bulur. Ancak Temizlikçi Cadı, kısa zamanda baş etmesi gereken tek sorunun tozlar ve kirler olmadığını anlar. Birilerinin Sanatçı Çocuklar Okulu’yla ilgili hiç de hoş olmayan bir planı vardır…

Cecilia Lenagh
YAZAR

Cecilia Lenagh

Cecilia Lenagh İrlanda’da doğdu. Papua Yeni Gine ve İngiltere’de yaşadı. Bir sosyal hizmet görevlisi olan yazar, özellikle aile içi şiddet kurbanlarıyla çalışıyor. Bugün Avustralya’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Teknik Özellikler

64 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 1998
8. baskı: 2017
ISBN: 978-975-6227-23-7
Barkod: 978 975 6227 237

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

okul yaşamıtemizlikdayanışmahaksızlığa karşı çıkmak

Eğitsel Temalar

ERDEMLER
BİREY ve TOPLUM

Scroll to Top