Bir cadı, okulda temizlikçi olarak çalışmaya başlarsa…

Okumaya yeni başlayan çocukların keyifle takip ettiği “Büyülü Küçük Kitaplar” dizisinin ilk kitabı, bir okulda temizlikçi olarak çalışan cadının öyküsü. Dizi, ülkesi ABD’de olduğu kadar, diline çevrildiği pek çok ülkede de büyük ilgi görüyor. Her kitabı farklı bir yazar ve illüstratör tarafından hazırlanan bu özgün dizi, çocukların duygu, düşünce ve hayal güçlerinin gelişimini destekleyici unsurlar olarak kullanılan fantastik öğelerle kurgulanıyor. Okumayı kolaylaştıran sayfa düzeni ve etkili siyah-beyaz resimleri ise, çocukların kitap okuma isteğini ve hızını artırıcı nitelikte.

Konu Özeti

Cadı Gizelda’nın canı son günlerde fena halde sıkılmaktadır. İşleri eskisi gibi iyi değildir. Çünkü, artık hiç kimse cadılara iş vermemektedir. Derken, günün birinde, bir okulda temizlikçi olarak iş bulur. Ancak Temizlikçi Cadı, kısa zamanda baş etmesi gereken tek sorunun tozlar ve kirler olmadığını anlar. Birilerinin Sanatçı Çocuklar Okulu’yla ilgili hiç de hoş olmayan bir planı vardır…

 

Cecilia Lenagh

Cecilia Lenagh İrlanda’da doğdu. Papua Yeni Gine ve İngiltere’de yaşadı. Bir sosyal hizmet görevlisi olan yazar, özellikle aile içi şiddet kurbanlarıyla çalışıyor. Bugün Avustralya’da yaşıyor.