Minik İzci Gezegeni
14. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Minik İzciler Dizisi

Minik İzci Gezegeni

Judy Delton

Resimleyen: Alan Tiegreen
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Jale Alguadiş

Uzayla ilgili en iyi projeyi yapan izci, atmosferi aşacak!

23. Oymak’ın afacan yavrukurtları, “Minik İzciler” dizisinin altıncı kitabında uzayın bilinmezlerine doğru yeni bir serüvene atılıyor. Minik İzciler’in rozet peşinde koşarken başlarından geçen eğlenceli serüvenleri özellikle 2 ve 3. sınıf öğrencileri için ideal. Sevimli siyah-beyaz resimleri, akıcı dili, hem güldüren hem düşündüren kurgularıyla çocukların severek okuduğu altı kitaplık dizi, pek çok temel konuda önemli ipuçları veriyor. Bir ilkokul öğretmeni olan ve yazdığı pek çok çocuk kitabı tüm dünyada en çok satanların arasına giren ABD’li yazar Judy Delton, gerek kahramanlarını gerekse konularını gerçek hayata dayandırmakta ustaydı. Kitapları resimleyen Alan Tiegreen’se, kendi dalında dünya çapında ödülleri bulunan başarılı bir sanatçı.

Konusu

Minik İzciler, bu kez de uzayla ilgili projeler hazırlayacaklar, böylece hem uzay rozeti alacaklar, hem de en iyi projeyi yapan, yazın ülke çapında düzenlenecek büyük Uzay Kampı’na katılma hakkı kazanacaktır. Orada gerçek astronotlar gibi yaşanacak, hatta uzay yürüyüşü bile yapılacaktır. Minik İzciler hemen işe koyulurlar. Pek çoğu gezegenlerin ve gökcisimlerinin modellerini hazırlayacaktır. Moli ile Meri Bet’se son derece zor ve gizli bir projede karar kılarlar. Uzay Kampına katılmayı hak edecek projeyi gerçekleştirmekten başka bir şey istememektedirler…

 

Judy Delton
YAZAR

Judy Delton

1931'de ABD'de, Minnesota, St Paul’de doğan Judy Delton, yaşamının neredeyse tamamını bu kentte geçirdi. Çocuk kitapları yazmaya kırk yaşında, dört çocuğuna bakabilmek için başladı. Yayımlanmış 200’den fazla çocuk kitabı bulunan yazarın yapıtları kısa zamanda tüm dünyada en çok satanlar arasına girmeyi başardı. Kısa ve komik öyküler yaratmadaki başarısını “Kitty” ve “Angel” gibi dizilerle, yalnız ABD’de 10 milyondan fazla satan Minik İzciler ("Pee Wee Scouts") dizisiyle kanıtladı. Kısa bir süre ilkokul öğretmenliği de yapan Delton, 2001’de hayata gözlerini yumdu.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

9. baskı
12. baskı
15. baskı
7. baskı
11. baskı

Teknik Özellikler

112 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2001
14. baskı: 2023
ISBN: 978-975-8142-38-5
Barkod: 978 975 8142 385

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

uzayastronotroketizcilikekip çalışmasırekabetmodel yapmakarkadaşlıközgüvenproje

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER
SAĞLIK VE SPOR
BİLİM ve TEKNOLOJİ
ÇOCUK DÜNYASI

Scroll to Top
Scroll to Top