Kitapkurdu Kafadarlar
14. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Minik İzciler Dizisi

Kitapkurdu Kafadarlar

Judy Delton

Resimleyen: Alan Tiegreen
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Jale Alguadiş

Kütüphane kartı çıkartacaklarını öğrenen Minik İzciler hiç sevinmezler!

23. Oymak’ın afacan izcileri, dizinin üçüncü kitabında da rozet peşinde koşmaya devam ediyor. “Minik İzciler” dizisinin üçüncü kitabında, çocukların okuma alışkanlıklarına değinen ADB’li yazar Judy Delton, maceracı izcileri bu kez kütüphane yolculuğuna çıkarıyor ve kitapları sevdiriyor. Minik İzciler’in rozet peşinde koşarken başlarından geçen eğlenceli serüvenleri özellikle 2 ve 3. sınıf öğrencileri için ideal. Sevimli siyah-beyaz resimleri, akıcı dili, hem güldüren hem düşündüren kurgularıyla çocukların severek okuduğu altı kitaplık dizi, pek çok temel konuda önemli ipuçları veriyor. Bir ilkokul öğretmeni olan ve yazdığı pek çok çocuk kitabı tüm dünyada en çok satanların arasına giren ABD’li yazar Judy Delton, gerek kahramanlarını gerekse konularını gerçek hayata dayandırmakta ustaydı. Kitapları resimleyen Alan Tiegreen’se, kendi dalında dünya çapında ödülleri bulunan başarılı bir sanatçı.

Konusu

Sonbahar gelmişti. Liderleri Bayan Peter, kütüphane kartları çıkartacaklarını ve kitapkurdu olacaklarını söylediğinde, Minik İzciler hiç sevinmediler. Okulda yeteri kadar kitap okuyup, özet çıkarıyorlardı. İzcilikle okul işleri kesinlikle karıştırılmamalıydı. Moli’yse hayatından memnundu. O zaten okuyup yazmayı çok seviyordu. Ama bu kez Moli, Tim ve Tara’nın başına hiç ummadıkları şeyler geldi. Acaba Minik İzciler’in kütüphane kartlarının olması ve dilediklerince kitap okuyup özet yazmaları, bu rozeti alabilmeleri için yeterli olacak mı?..

 

Judy Delton
YAZAR

Judy Delton

1931'de ABD'de, Minnesota, St Paul’de doğan Judy Delton, yaşamının neredeyse tamamını bu kentte geçirdi. Çocuk kitapları yazmaya kırk yaşında, dört çocuğuna bakabilmek için başladı. Yayımlanmış 200’den fazla çocuk kitabı bulunan yazarın yapıtları kısa zamanda tüm dünyada en çok satanlar arasına girmeyi başardı. Kısa ve komik öyküler yaratmadaki başarısını “Kitty” ve “Angel” gibi dizilerle, yalnız ABD’de 10 milyondan fazla satan Minik İzciler ("Pee Wee Scouts") dizisiyle kanıtladı. Kısa bir süre ilkokul öğretmenliği de yapan Delton, 2001’de hayata gözlerini yumdu.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

13. baskı
9. baskı
11. baskı
7. baskı
10. baskı

Teknik Özellikler

112 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2000
14. baskı: 2022
ISBN: 978-975-8142-34-7
Barkod: 978 975 8142 347

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

kütüphaneokumakkitaparkadaşlıksorumlulukyazmakokul yaşamıizcilikdayanışmarozet

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER
SAĞLIK VE SPOR
BİLİM ve TEKNOLOJİ
ÇOCUK DÜNYASI

Scroll to Top