Sahne Korkusu
10. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Minik İzciler Dizisi

Sahne Korkusu

Judy Delton

Resimleyen: Alan Tiegreen
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Jale Alguadiş

Yeteneklerini keşfeden Minik İzciler, sahne tozu yutuyor!

Bir ilkokul öğretmeni olan ve yazdığı pek çok çocuk kitabı tüm dünyada en çok satanların arasına giren ABD’li yazar Judy Delton’un kaleme aldığı, kendi dalında dünya çapında ödülleri bulunan başarılı bir sanatçı Alan Tiegreen’in resimleriyle canlanan “Minik İzciler” dizisi, beşinci kitaba ulaştı. Her salı günü okul çıkışında, liderlerinin evinde bir araya gelen ve yeni rozetlerini hangi konuda alacaklarını öğrenen 23. Oymak’ın afacan izcileri, bu kez eğlence merkezine gidebilmek için yeteneklerini sergiliyor. Sevimli siyah-beyaz resimleri, akıcı dili, eğlenceli kurgularıyla çocukların severek okuduğu altı kitaplık dizi, pek çok temel konuda önemli ipuçları veriyor. Minik İzciler’in rozet peşinde koşarken başlarından geçen eğlenceli ve düşündürücü serüvenleri özellikle 2 ve 3. sınıf öğrencileri için ideal.

Konusu

Minik İzciler, bu kez bir yetenek gösterisi düzenlerler. Amaçları, gösterinin biletlerinden elde edilecek gelirle, yakındaki büyük eğlence merkezinde çılgın bir gün geçirmektir. Bu eğlence merkezinde, göğe kadar yükselen (!) bir uçan tren bile vardır. Ancak, böyle bir gösteriyi hazırlamak pek kolay değildir. Sonunda, Robi vantrilok numarası yapmaya, Tara da ilginç saç modelleri yaratmaya karar verir. Moli’yse, sergileyebileceği hiçbir yeteneğini bulamaz. Minik İzciler bir yandan içlerini saran sahne korkusuyla, bir yandan da uçan tren heyecanıyla baş etmek zorunda kalacaklardır…

 

Judy Delton
YAZAR

Judy Delton

1931'de ABD'de, Minnesota, St Paul’de doğan Judy Delton, yaşamının neredeyse tamamını bu kentte geçirdi. Çocuk kitapları yazmaya kırk yaşında, dört çocuğuna bakabilmek için başladı. Yayımlanmış 200’den fazla çocuk kitabı bulunan yazarın yapıtları kısa zamanda tüm dünyada en çok satanlar arasına girmeyi başardı. Kısa ve komik öyküler yaratmadaki başarısını “Kitty” ve “Angel” gibi dizilerle, yalnız ABD’de 10 milyondan fazla satan Minik İzciler ("Pee Wee Scouts") dizisiyle kanıtladı. Kısa bir süre ilkokul öğretmenliği de yapan Delton, 2001’de hayata gözlerini yumdu.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

13. baskı
9. baskı
11. baskı
14. baskı
7. baskı

Teknik Özellikler

96 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2000
10. baskı: 2021
ISBN: 978-975-8142-37-8
Barkod: 978 975 8142 378

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

yetenekgösteribaşarıizcilikyardımlaşmalunaparkplan yapmakkorkuhız trenivantrilok

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER
SAĞLIK VE SPOR
BİLİM ve TEKNOLOJİ
ÇOCUK DÜNYASI

Scroll to Top