Yeteneklerini keşfeden Minik İzciler, sahne tozu yutuyor!

Bir ilkokul öğretmeni olan ve yazdığı pek çok çocuk kitabı tüm dünyada en çok satanların arasına giren ABD’li yazar Judy Delton’un kaleme aldığı, kendi dalında dünya çapında ödülleri bulunan başarılı bir sanatçı Alan Tiegreen’in resimleriyle canlanan “Minik İzciler” dizisi, beşinci kitaba ulaştı. Her salı günü okul çıkışında, liderlerinin evinde bir araya gelen ve yeni rozetlerini hangi konuda alacaklarını öğrenen 23. Oymak’ın afacan izcileri, bu kez eğlence merkezine gidebilmek için yeteneklerini sergiliyor. Sevimli siyah-beyaz resimleri, akıcı dili, eğlenceli kurgularıyla çocukların severek okuduğu altı kitaplık dizi, pek çok temel konuda önemli ipuçları veriyor. Minik İzciler’in rozet peşinde koşarken başlarından geçen eğlenceli ve düşündürücü serüvenleri özellikle 2 ve 3. sınıf öğrencileri için ideal.

Konu Özeti

Minik İzciler, bu kez bir yetenek gösterisi düzenlerler. Amaçları, gösterinin biletlerinden elde edilecek gelirle, yakındaki büyük eğlence merkezinde çılgın bir gün geçirmektir. Bu eğlence merkezinde, göğe kadar yükselen (!) bir uçan tren bile vardır. Ancak, böyle bir gösteriyi hazırlamak pek kolay değildir. Sonunda, Robi vantrilok numarası yapmaya, Tara da ilginç saç modelleri yaratmaya karar verir. Moli’yse, sergileyebileceği hiçbir yeteneğini bulamaz. Minik İzciler bir yandan içlerini saran sahne korkusuyla, bir yandan da uçan tren heyecanıyla baş etmek zorunda kalacaklardır…

 

Judy Delton

1931’de ABD’de, Minnesota, St Paul’de doğan Judy Delton, yaşamının neredeyse tamamını bu kentte geçirdi. Çocuk kitapları yazmaya kırk yaşında, dört çocuğuna bakabilmek için başladı. Yayımlanmış 200’den fazla çocuk kitabı bulunan yazarın yapıtları kısa zamanda tüm dünyada en çok satanlar arasına girmeyi başardı. Kısa ve komik öyküler yaratmadaki başarısını “Kitty” ve “Angel” gibi dizilerle, yalnız ABD’de 10 milyondan fazla satan Minik İzciler (“Pee Wee Scouts”) dizisiyle kanıtladı. Kısa bir süre ilkokul öğretmenliği de yapan Delton, 2001’de hayata gözlerini yumdu.

Diğer Kitapları

Minik İzciler Dizisi

Judy Delton
9. Baskı

Mavi Gökler, Kızarmış Patatesler

Judy Delton
11. Baskı

Havuz Partisi

Judy Delton
13. Baskı

Kitapkurdu Kafadarlar

Judy Delton
7. Baskı

Kuşkular ve Dinozor Kemikleri

Judy Delton
12. Baskı

Minik İzci Gezegeni

Judy Delton