İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Minik İzciler Dizisi

Kuşkular ve Dinozor Kemikleri

Judy Delton

Resimleyen: Alan Tiegreen
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Jale Alguadiş

Minik İzciler’in müzede karşılaştıkları boş bir vitrin işleri karıştırır!

Sevimli siyah-beyaz resimleri, akıcı dili, eğlenceli kurgularıyla çocukların severek okuduğu “Minik İzciler” dizisinin dördüncü kitabında, 23. Oymak’ın afacan izcileri, bu kez bir müzede maceraya atılıyor. Minik İzciler’in rozet peşinde koşarken başlarından geçen eğlenceli serüvenleri özellikle 2 ve 3. sınıf öğrencileri için ideal. Sevimli siyah-beyaz resimleri, akıcı dili, hem güldüren hem düşündüren kurgularıyla çocukların severek okuduğu altı kitaplık dizi, pek çok temel konuda önemli ipuçları veriyor. Bir ilkokul öğretmeni olan ve yazdığı pek çok çocuk kitabı tüm dünyada en çok satanların arasına giren ABD’li yazar Judy Delton, gerek kahramanlarını gerekse konularını gerçek hayata dayandırmakta ustaydı. Kitapları resimleyen Alan Tiegreen’se, kendi dalında dünya çapında ödülleri bulunan başarılı bir sanatçı.

Konusu

Minik İzciler yeni rozetleri için trenle kente gidip müzeyi gezeceklerini ve geceyi de orada geçireceklerini öğrendiklerinde sevinç çığlıkları attılar. Yalnız küçük bir sorun vardı: İçlerinden birinin ailesi de geziye katılacak, Bay ve Bayan Peter’a yardımcı olacaktı. Oysa hiçbiri, kendi ailesinin geziye gelmesini istemiyordu. Ama sonunda, kabak birinin başında patladı! Acaba Minik İzciler, treni kaçırmadan, otelin altını üstüne getirmeden, müzede gördükleri hakkında yalan yanlış fikir yürütmeden geri dönüp, rozetlerini alabilecekler mi?..

Judy Delton
YAZAR

Judy Delton

1931'de ABD'de, Minnesota, St Paul’de doğan Judy Delton, yaşamının neredeyse tamamını bu kentte geçirdi. Çocuk kitapları yazmaya kırk yaşında, dört çocuğuna bakabilmek için başladı. Yayımlanmış 200’den fazla çocuk kitabı bulunan yazarın yapıtları kısa zamanda tüm dünyada en çok satanlar arasına girmeyi başardı. Kısa ve komik öyküler yaratmadaki başarısını “Kitty” ve “Angel” gibi dizilerle, yalnız ABD’de 10 milyondan fazla satan Minik İzciler ("Pee Wee Scouts") dizisiyle kanıtladı. Kısa bir süre ilkokul öğretmenliği de yapan Delton, 2001’de hayata gözlerini yumdu.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

13. baskı
9. baskı
11. baskı
14. baskı
10. baskı

Teknik Özellikler

108 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2000
7. baskı: 2016
ISBN: 978-975-8142-32-3
Barkod: 978 975 8142 323

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

ailearkadaşlıkyolculukmüze gezisihırsızlıkotelmacerasorumluluk

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER
ÇOCUK DÜNYASI

Scroll to Top