Bir deniz feneri, iki arkadaş ve gerilim dolu bir macera!

Mızıkacı, Bataklığın Kıyısındaki Ev ve Hayaletli Gölün Çocukları gibi, macera ve gizem dolu kitaplarıyla sevilen ödüllü yazar Yeşim Saygın, çocukların heyecanla okuduğu polisiye kurgularına, bu kez psikolojik bir boyut katıyor ve gerilimin tadını artırıyor. Her sayfada heyecan dozunun biraz daha yükseldiği roman, kayalıklardan bakan bir deniz fenerini, iki meraklı genci, bir Jules Verne hayranıyla bir araya getiriyor. Kasabadaki hırsızlık olayı çözülürken, insan doğasının loş derinliklerine de bir yolculuk başlıyor. Siluetler, geçmişleri sırlarla dolu gizemli karakterler, merak uyandıran fotoğraflar ve sürpriz ipuçlarıyla bezeli bu Yeşim Saygın Armutak klasiğinde, okur, arkadaşlığın ve dayanışmanın önemine tanıklık ediyorlar.

Konu Özeti

Sıradan bir kasabada büyük bir tarihi eser kaçakçılığı gerçekleşir. Olay, bütün kasaba halkının yaşamını etkiler; ama en çok da, dedektif hikâyelerine meraklı Pi ve Siyam’ın yaşamını. Tükenmez bir azimle, hırsızlığın sırrını çözmeye çalışan iki genç bir yandan da, yakın kayalıklardaki deniz fenerinde yaşayan dostları Jul’ün gitgide tuhaflaşan hareketlerine anlam vermeye çalışır. İpuçlarını izlerken, bir suç çemberinin ortasına düşen ikili, fenerdeki sırrı çözebilecek midir?..

>>  Etkinlik dosyası gunisigiYOU.com‘da!  >>

 

Yeşim Saygın Armutak

1970’te Bursa’da doğan ve çocukluğu bu yeşil kentin büyüsü içinde geçen Yeşim Saygın Armutak, İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun oldu ve Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde doktora çalışmasını sürdürdü. Şiirleri ve düzyazıları Varlık, Milliyet Sanat, Cumhuriyet Kitap ve Hürriyet Gösteri gibi çeşitli dergilerde yayımlanan Armutak, 1996 yılında Yaşar Nabi Nayır İlkgençlik Ödülleri, Dikkate Değer Şiir Ödülü’nü kazandı. İlk çocuk romanı Hayaletli Gölün Çocukları‘nın ardından Mızıkacı‘yı kaleme aldı. Bataklığın Kıyısındaki Ev, 2007 yılında ÇGYD (Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği) tarafından  Yılının En İyi Çocuk Romanı Jüri Özel Ödülü’ne değer görüldü. Son kitabı Baykuş Yemini 2012’de yayımlanan Yeşim Saygın Armutak, kızıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.

Diğer Kitapları

7. Baskı

Mızıkacı

Yeşim Saygın Armutak
28. Baskı

Hayaletli Gölün Çocukları

Yeşim Saygın Armutak
43. Baskı

Bataklığın Kıyısındaki Ev

Yeşim Saygın Armutak