Bir deniz feneri, iki arkadaş ve gerilim dolu bir macera!

Mızıkacı, Bataklığın Kıyısındaki Ev ve Hayaletli Gölün Çocukları gibi, macera ve gizem dolu kitaplarıyla sevilen ödüllü yazar Yeşim Saygın, çocukların heyecanla okuduğu polisiye kurgularına, bu kez psikolojik bir boyut katıyor ve gerilimin tadını artırıyor. Her sayfada heyecan dozunun biraz daha yükseldiği roman, kayalıklardan bakan bir deniz fenerini, iki meraklı genci, bir Jules Verne hayranıyla bir araya getiriyor. Kasabadaki hırsızlık olayı çözülürken, insan doğasının loş derinliklerine de bir yolculuk başlıyor. Siluetler, geçmişleri sırlarla dolu gizemli karakterler, merak uyandıran fotoğraflar ve sürpriz ipuçlarıyla bezeli bu Yeşim Saygın Armutak klasiğinde, okur, arkadaşlığın ve dayanışmanın önemine tanıklık ediyorlar.

Konu Özeti

Sıradan bir kasabada büyük bir tarihi eser kaçakçılığı gerçekleşir. Olay, bütün kasaba halkının yaşamını etkiler; ama en çok da, dedektif hikâyelerine meraklı Pi ve Siyam’ın yaşamını. Tükenmez bir azimle, hırsızlığın sırrını çözmeye çalışan iki genç bir yandan da, yakın kayalıklardaki deniz fenerinde yaşayan dostları Jul’ün gitgide tuhaflaşan hareketlerine anlam vermeye çalışır. İpuçlarını izlerken, bir suç çemberinin ortasına düşen ikili, fenerdeki sırrı çözebilecek midir?..

>>  Etkinlik dosyası gunisigiYOU.com‘da!  >>

Yeşim Saygın

Bursa’da doğan ve çocukluğu bu yeşil kentin büyüsü içinde geçen Yeşim Saygın, İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun oldu ve Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde doktora çalışmasını sürdürdü. Şiirleri ve düzyazıları Varlık, Milliyet Sanat, Cumhuriyet Kitap ve Hürriyet Gösteri gibi dergilerde yayımlandı. 1996 yılında Yaşar Nabi Nayır İlkgençlik Ödülleri’nin Dikkate Değer Şiir Ödülü’nü kazandı. Çocuklar için yazdığı ilk romanı Hayaletli Gölün Çocukları’nı (2005) Mızıkacı (2005) izledi. Bataklığın Kıyısındaki Ev (2007), yayımlandığı yıl ÇGYD (Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği) tarafından Yılın En İyi Çocuk Romanı Jüri Özel Ödülü’ne değer görüldü. Baykuş Yemini (2012) adlı çocuk romanıyla da dikkati çeken yazarın son romanı Günlükte Saklı devamı için tıklayınız

Diğer Kitapları

2. Baskı

Günlükte Saklı Sırlar

Yeşim Saygın
8. Baskı

Mızıkacı

Yeşim Saygın
28. Baskı

Hayaletli Gölün Çocukları

Yeşim Saygın
44. Baskı

Bataklığın Kıyısındaki Ev

Yeşim Saygın