Baykuş Yemini
8. baskı
 
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Baykuş Yemini

Yeşim Saygın

Editör: Müren Beykan

Bir deniz feneri, iki arkadaş ve gerilim dolu bir macera!

Macera ve gizem dolu kitaplarıyla sevilen ödüllü yazar Yeşim Saygın, polisiye tadındaki kurgusuna bu kez psikolojik bir boyut katıyor. Kayalıklardan bakan bir deniz fenerini, iki meraklı genci, bir Jules Verne hayranını bir araya getiren romanda, kasabadaki hırsızlık olayının izinde, insan doğasının derinliklerine uzanan soluksuz bir yolculuk anlatılıyor. Arkadaşlığın ve dayanışmanın önemini duyumsatan, geçmişi sırlarla dolu gizemli karakterler, merak uyandıran fotoğraflar ve sürpriz ipuçlarıyla bezeli bir kitap.

Konusu

Sıradan bir kasabada büyük bir tarihi eser kaçakçılığı gerçekleşir. Olay, bütün kasaba halkının yaşamını etkiler; ama en çok da, dedektif hikâyelerine meraklı Pi ve Siyam’ın yaşamını. İki arkadaş, bir yandan azimle hırsızlığın sırrını çözmeye çalışırken bir yandan da, kayalıklardaki deniz fenerinde yaşayan dostları Jul’ün gitgide tuhaflaşan hareketlerine anlam vermeye çalışır. İpuçlarını izlerken, bir suç çemberinin ortasına düşen ikili, fenerdeki sırrı çözebilecek midir?..

Yeşim Saygın
YAZAR

Yeşim Saygın

Bursa’da doğan ve çocukluğu bu yeşil kentin büyüsü içinde geçen Yeşim Saygın, İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun oldu ve Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde doktora çalışmasını sürdürdü. Şiirleri ve düzyazıları Varlık, Milliyet Sanat, Cumhuriyet Kitap ve Hürriyet Gösteri gibi dergilerde yayımlandı. 1996 yılında Yaşar Nabi Nayır İlkgençlik Ödülleri’nin Dikkate Değer Şiir Ödülü’nü kazandı. Çocuklar için yazdığı ilk romanı Hayaletli Gölün Çocukları’nı (2005) Mızıkacı (2005) izledi. Bataklığın Kıyısındaki Ev (2007), yayımlandığı yıl ÇGYD (Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği) tarafından Yılın En İyi […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
50. baskı
8. baskı
32. baskı

Teknik Özellikler

164 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2012
8. baskı: 2022
ISBN: 978-605-4603-23-7
Barkod: 978 605 4603 237

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

maceraarkadaşlıkdeniz fenerigüveneski eser hırsızlığıgizemiz sürmekzorbalıkhastalıkpolisiye

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER
İLETİŞİM
DUYGULAR

Scroll to Top
Scroll to Top