Tek mi? Çift mi?
18. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Tek mi? Çift mi?

Andrew Clements

Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Mine Kazmaoğlu

Ödüllü yazardan ikizlerin şaşırtıcı dünyasına
çarpıcı bir yolculuk.

Bunun Adı Findel, Karne Oyunu, Konuşmak Yok! adlı romanlarıyla ülkemizde de çok sevilen Andrew Clements, elliyi aşkın çocuk kitabı ve kazandığı çok sayıda ödülle dünyanın en çok okunan yazarlarından. Dilimize çevrilen dördüncü kitabında yazar, ikiz çocukların iç dünyasına çok renkli bir pencere açıyor. İkiz olmayı içtenlikle duyumsatırken, bireysellik, dürüstlük, arkadaşlık ve ailenin anlamı üzerine düşündüren kitap, insanın kendisiyle ilgili bilmediklerini keşfetmesinin önemini, fiziksel görünüşün altındaki bireysel kimliğin ne demek olduğunu sorguluyor.

Konusu

İkizler Ray ve Jay, öğrenim yılının hemen başında yeni bir kente taşınırlar. Yeni okullarında yapılan bir evrak hatası, artık bir elmanın yarısı değil, ayrı bireyler olarak görülmeyi arzulayan çocuklar için bulunmaz bir fırsat sunar. Dosyada yalnızca birinin kaydı bulunmaktadır! Tıpatıp benzer ikizi ise eksiktir. Bunun üzerine iki kafadar, okula sırayla gitmeye başlarlar. Kurulan arkadaşlıklar, hoşlanılan kızlar, üstelik matematikte, müzikte, futbol ve hokeyde değişen başarılar, hiç de düşündükleri gibi yaşamlarını kolaylaştırmaz. İkizler bu oyunu daha ne kadar sürdürebileceklerdir?..

Andrew Clements
YAZAR

Andrew Clements

1949’da ABD’nin New Jersey eyaletinde doğan Andrew Clements, Northwestern Üniversitesi’nde edebiyat eğitimi aldı, National Louis Üniversitesi’nde eğitim üzerine yüksek lisans yaptı. Çocukluğunda yaz aylarını telefonu, televizyonu, hatta kapı zili bile olmayan bir evde geçirmesi, yazarlığını derinden etkiledi. Şarkı sözü yazarlığı ve öğretmenlik yaptı, resimli kitaplar için metin yazdı. İlk çocuk romanı, 1996’da yayımlanan Bunun Adı Findel ’le (Frindle) büyük bir satış başarısı yakaladı, Amerika’nın hemen her köşesinde pek çok ödül kazandı. Peş peşe yazdığı, The Landry News (Landry’den Haberler, 1998), Gizemli […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
9. baskı
11. baskı
9. baskı
32. baskı
34. baskı
77. baskı

Teknik Özellikler

172 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2011
18. baskı: 2022
ISBN: 978-9944-717-68-7
Barkod: 978 9944 717 687

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

ikiz kardeşyalansuç-cezaokul yaşamıaile içi iletişimdümen çevirmektaşınmaarkadaşlıkkişilik

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
KİŞİSEL GELİŞİM
İLETİŞİM
DUYGULAR

Scroll to Top