Karne Oyunu
35. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Karne Oyunu

Andrew Clements

Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Mine Kazmaoğlu

İlköğretimde başarı kavramı ve üstün yetenekli çocuklar üzerine çok ödüllü bir roman.

Okul yaşamı ve öğrenci-öğretmen iletişimi üzerine kurguladığı romanlarıyla tanınan Andrew Clements’in Türkçe’de yayımlanan ikinci romanı okulda başarı kavramını işliyor. Çok ödüllü yazar bu kez, okuru iyi not almak ve üstün zekâlı olmak, sınav başarısı, kendine güven, yetenekler ve seçimler üzerine düşündürüyor. Kitap; eğitimcileri, ebeveynleri ve öğrencileri, zor konularda birlikte çözümler bulmak için iletişime davet ediyor.

Konusu

Çok çok zekiydi, ama ne ailesi ne de öğretmenleri ve arkadaşları bunu bilsin istiyordu. Yeteneğini sır olarak saklayan Nora, sınavlarda kötü not almanın karmaşık hesaplarına kafa yoruyor, bir “özel sınıf”a geçirilmekten, arkadaşlarından soyutlanmaktan ödü patlıyordu. Notları pek parlak olmayan Stephen’ın yakın arkadaşlığını yitirmeyi de hiç istemiyordu. Nora, notun her şey demek olmadığını göstermek için, bol bol sıfır almaya karar verdi. Ama hem başını derde soktu, hem de ailesini ve öğretmenlerini büyük şaşkınlığa uğrattı!..

Andrew Clements
YAZAR

Andrew Clements

1949’da ABD’nin New Jersey eyaletinde doğan Andrew Clements, Northwestern Üniversitesi’nde edebiyat eğitimi aldı, National Louis Üniversitesi’nde eğitim üzerine yüksek lisans yaptı. Çocukluğunda yaz aylarını telefonu, televizyonu, hatta kapı zili bile olmayan bir evde geçirmesi, yazarlığını derinden etkiledi. Şarkı sözü yazarlığı ve öğretmenlik yaptı, resimli kitaplar için metin yazdı. İlk çocuk romanı, 1996’da yayımlanan Bunun Adı Findel ’le (Frindle) büyük bir satış başarısı yakaladı, Amerika’nın hemen her köşesinde pek çok ödül kazandı. Peş peşe yazdığı, The Landry News (Landry’den Haberler, 1998), Gizemli […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

3. baskı
9. baskı
11. baskı
9. baskı
19. baskı
33. baskı
81. baskı

2004 Okul Kütüphanecileri Derneği (SSLI) Onur Kitabı Ödülü (ABD)

 

Teknik Özellikler

180 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2008
35. baskı: 2023
ISBN: 978-9944-717-02-1
Barkod: 978 9974 717 021

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

okul yaşamıarkadaşlıkyalanüstün zekâöğretmen-öğrenci iletişiminot sistemisorumlulukbaşkaldırmakaile içi iletişim

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
İLETİŞİM
ÇOCUK DÜNYASI
HAK ve ÖZGÜRLÜKLER

Scroll to Top
Scroll to Top