Haylazların Kralı
3. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Haylazların Kralı

Andrew Clements

Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Mine Kazmaoğlu

Okulun baş belası haylazlık diyetinde!

Dünya çocuk ve gençlik edebiyatının en önemli isimlerinden Andrew Clements, öğrencilik hayatını resmettiği okul hikâyelerine bir yenisini ekledi. Bunun Adı Findel ve Karne Oyunu gibi romanlarıyla çok sevilen yazar, yeni kitabında okulun en meşhur haylazının başından geçenleri anlatıyor. Okulda sorun çıkararak abisinin ve arkadaşlarının gözüne gireceğini düşünen bir çocuğun değişimini esprili bir dille anlatan roman, çevrenin davranışlarımıza etkisini eşsiz bir yaratıcılıkla işliyor. Tüm dünyada milyonlarca çocuğun duygularına dokunmayı başaran, öğretmenler ve ebeveynler tarafından da ilgiyle okunan Clements’in eşsiz anlatımından arkadaşlığın, dürüstlüğün, sözünde durmanın erdemine ilişkin unutulmaz bir roman.

Konusu

Okuldaki haylazlıklarıyla ünlü Clay, çizdiği bir portre karikatürle bardağı taşırır. Müdürün odasındaki azarlardan kurtulsa da, övgüler alacağını sandığı ağabeyinden kurtulamaz. Kendi yaptığı hataları kardeşinin tekrarlamasını istemeyen ağabey, ondan söz alınca, Clay okulda sorun çıkarmamaya çabalar. Tam ailesinin ve müdürün güvenini kazanmak üzereyken yine işler karışır. Clay, suçsuz olduğunu ispatlamaya çalışırken, başına bela açmadan durmayı başarabilecek midir?..

Andrew Clements
YAZAR

Andrew Clements

1949’da ABD’nin New Jersey eyaletinde doğan Andrew Clements, Northwestern Üniversitesi’nde edebiyat eğitimi aldı, National Louis Üniversitesi’nde eğitim üzerine yüksek lisans yaptı. Çocukluğunda yaz aylarını telefonu, televizyonu, hatta kapı zili bile olmayan bir evde geçirmesi, yazarlığını derinden etkiledi. Şarkı sözü yazarlığı ve öğretmenlik yaptı, resimli kitaplar için metin yazdı. İlk çocuk romanı, 1996’da yayımlanan Bunun Adı Findel ’le (Frindle) büyük bir satış başarısı yakaladı, Amerika’nın hemen her köşesinde pek çok ödül kazandı. Peş peşe yazdığı, The Landry News (Landry’den Haberler, 1998), Gizemli […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

9. baskı
11. baskı
9. baskı
18. baskı
32. baskı
34. baskı
78. baskı

Teknik Özellikler

140 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2019
3. baskı: 2023
ISBN: 978-605-9405-85-0
Barkod: 978-605-9405-850

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

arkadaşlıkiyi-kötüiletişimgüvenokul yaşamışakasuç-cezaönyargıabi-kardeşçaba göstermekresim yarışması

Eğitsel Temalar

ERDEMLER
ÇOCUK DÜNYASI
BİREY ve TOPLUM
SANAT

Scroll to Top