Genç Kitaplar (12+)Roman

Son Şans Durağı

Çiğdem Sezer

Editör: Müren Beykan

Hayat maçında umut sayısı!

Edebiyatımızın her yaştan okura seslenebilen çok ödüllü şair ve yazarlarından Çiğdem Sezer, kayıplar ve yoksunluklarla büyüyen bir grup gencin hayata tutunma serüvenini dillendiriyor, onların hayat yürüyüşüne sıcak bir dayanışma hikâyesiyle eşlik ediyor. Umutsuzluk bürümüş, ruhu yaralı liseli gençlerin hayatına bir öğretmenin, sporun ve sanatın sihirli dokunuşlarını resmediyor. İnce ayrıntılar, gerçekçi karakterler ve sürpriz patikalarla bezeli roman, gelecek umudunu ve yeni yollar aramanın cesaretini duyumsatıyor.

Konusu

İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde babası ve üvey annesiyle birlikte yaşayan Sefa, meslek lisesi öğrencisidir. Yoksul ve parçalanmış ailelerden gelen gençlerin buluştuğu okulda, müdür bile çoktan onlardan umudu kesmiştir. Ama yeni beden eğitimi öğretmeni hentbol takımı kurmak isteyince işler değişir. İlk kez karşılaştıkları bu spor için bir araya gelen gençler, “umut” sayısı uğruna deli gibi çalışırlar. Erken yaşlarında hayatla çarpışmaktan örselenmiş olsalar da, önlerindeki kapılar, spor ve sanat sayesinde açılabilecek midir?..

Çiğdem Sezer
YAZAR

Çiğdem Sezer

Trabzon’da doğdu, Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsü’nden mezun oldu. Hemşirelik ve öğretmenlik yaptı. Kıyı, Karşı, Çağdaş Türk Dili, Varlık gibi dergilerde şiirleri yayımlandı. İlk şiir kitabı Kanadı Atlas Kuşlar ’ın (1991) ardından, Çılgın Su ’yla (1993) Dünya Kitap Dergisi Şiir Ödülü’nü, Bir Şehrin Hatıra Fotoğraflarından (1998) ile Orhon Murat Arıburnu Şiir Ödülü’nü, Dünya Tutulması (2005) ile 2006 Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü’nü ve Küçük Şeyler Mevsimi (2016) ile 2017 Dağlarca Şiir Ödülü’nü aldı. Edebiyatın farklı türlerinde eserler veren Sezer’in Alfabeden Kaçan […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

4. baskı
7. baskı

Teknik Özellikler

164 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2021
ISBN: 978-605-7797-55-1
Barkod: 978-605-7797-551

Önerilen Sınıflar

6. Sınıf7. Sınıf8. SınıfLise Sınıfları

Temalar

hentbolyoksulluksporsanatebeveyn kaybıöğretmen-öğrenci iletişimimahalle yaşamıölümresim yapmakaileyazmaközlembaşarı

Eğitsel Temalar

SAĞLIK VE SPOR
DUYGULAR
BİREY ve TOPLUM
HAK ve ÖZGÜRLÜKLER
KİŞİSEL GELİŞİM

Scroll to Top