Çizmeli Gıcır
3. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Yasemin ve Lavanta Dizisi

Çizmeli Gıcır

Sevgi Saygı

Resimleyen: Merve Atılgan
Editör: Müren Beykan

Çizmeli Kedi mi, Çizmeli Gıcır mı?
Dizinin ikinci kitabında sürprizler sürüyor!

Yazar, senarist Sevgi Saygı’nın yarattığı, başarılı illüstratör Merve Atılgan’ın desenlediği 4 kitaplık “Yasemin ve Lavanta” dizisi, okuma serüveninin başındaki çocuklara zengin bir hayal dünyası sunuyor, doğa ve tarihle buluşturuyor. Dizinin bu ikinci kitabında küçük okurlarını yine çok eğlenceli ve soluksuz bir serüvene çıkaran yazar, dostluğun ve hayal gücünün önemini anımsatıyor.

Konusu

Yasemin ve bez bebeği Lavanta’nın yakın arkadaşlığına sürpriz bir isim katılıyor. Ünlü Çizmeli Kedi’nin torunu, Çizmeli Gıcır! Yasemin’in sıra arkadaşı Şule, hastalanınca okuldan uzak kalır. Yasemin de arkadaşını sevindirmek ister. Bir gece hepsi birden Çizmeli Gıcır’ın peşine takılır ve buzdolabının kapağını açtıklarında, ummadıkları bir şeyle karşılaşırlar. Yoksa, bu bir rüya mıdır?..

Sevgi Saygı
YAZAR

Sevgi Saygı

Sevgi Saygı 1957’de İzmir’de doğdu. 1981’de Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nü, 1985’te Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nü bitirdi. Aynı yıl Atıf Yılmaz’ın filmlerinde yönetmen asistanı olarak görev aldı. TRT İstanbul Radyosu’nun Arkası Yarın, Radyo Tiyatrosu ve Çocuk Bahçesi kuşakları için kaleme aldığı oyunların yanı sıra, Tiyatro Ti için “Hayalet ve Başkan” oyununu yazdı. 2009’da yayımlanan ilk çocuk romanı Babam Nereye Gitti?’yi, devam kitapları Amcama Neler Oluyor? ve Gizemli Günler izledi. 2010’da Şimugula adlı çocuk romanıyla da dikkati çeken […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

3. baskı
2. baskı
3. baskı
3. baskı
4. baskı
18. baskı
7. baskı
9. baskı
12. baskı
18. baskı

Teknik Özellikler

80 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Renkli resimli
1. baskı: 2017
3. baskı: 2020
ISBN: 978-605-9405-22-5
Barkod: 978-605-9405-225

Önerilen Sınıflar

1. Sınıf2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

oyunarkadaşlıkmacerahayvanlarcesaretokul yaşamıdoğaÇizmeli Kedihastalık

Eğitsel Temalar

OKUMA KÜLTÜRÜ
ÇOCUK DÜNYASI
İLETİŞİM
ERDEMLER

Scroll to Top
Scroll to Top