Uykusunu Arayan Çocuk
9. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Resimli Öykü

Uykusunu Arayan Çocuk

İrem Uşar

Resimleyen: Merve Atılgan
Editör: Müren Beykan

Uyku saati için yıldızlı bir masal.

Doğayı ve insanları derinlemesine gözlemleyerek öyküleştiren İrem Uşar, uykuya dalamayan bir çocuğun yarı mahmur yolculuğunu eğlenceli ve şiirsel bir üslupla dillendiriyor. Fenerden Taşınan Işık, Kuuzu ve Lunapark Ailesi, Lataşiba adlı kitaplarıyla çok sevilen yazar, yeni öyküsünde, çocukların masalsı dünyasından sesleniyor, düşle gerçeğin sınırında dolaşıyor. Bir gecelik macera boyunca hayvanların ilginç uyuma hallerini de örnekleyen öykü, başarılı illüstratör Merve Atılgan’ın özgün desenleriyle canlanıyor.

Konusu

Yatağında dönüp duran bir çocuk, kaçan uykusunu bulmak için yollara düşmüş. At, ayı, yarasa, flamingo… Daha neler neler… Bütün komşuların kapısını tek tek çalmış. Üstünde pijamalarıyla sokak sokak gezen ve gözlerinden uyku akan bu çocuk, acaba nerede uyumuş?

Yayın hakkı KAZAKİSTAN’a satılmıştır.

İrem Uşar
YAZAR

İrem Uşar

1975’te İstanbul’da doğdu. Notre Dame de Sion Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon, Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Muhabirlik, editörlük ve metin yazarlığı yaptı. 2010’da PEN’in davetiyle Belçika’nın Antwerp kentinde katıldığı yazarlık atölyesinde, Günışığı Kitaplığı’nın, Assos yakınlarındaki Sivrice Deniz Feneri için özel projelendirdiği resimli çocuk kitabı Fenerden Taşınan Işık’ ı (res. Huban Korman, 2011) yazdı. Gülümseten aile öykülerini kaleme aldığı Kuuzu ve Lunapark Ailesi (2011) Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) Yılın En İyi Çocuk Öyküleri Kitabı 2011 Jüri Özel Ödülü’ne değer […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

3. baskı
5. baskı
2. baskı
29. baskı
4. baskı
15. baskı

Teknik Özellikler

28 sayfa
200x230 mm
Kuşe kâğıt
Renkli resimli
1. baskı: 2016
9. baskı: 2022
ISBN: 978-605-9952-97-2
Barkod: 978-605-9952-97-2

Önerilen Sınıflar

Anasınıfı1. Sınıf

Temalar

hayvanlaruykumerakbarınaklarkeşfetmekgeceoyuncakgüvenfarklılıklardüşler

Eğitsel Temalar

DOĞA ve EVREN
SAĞLIK VE SPOR
BİREY ve TOPLUM

Scroll to Top
Scroll to Top