Ben Ayrıkotu
1. baskı
 
 
ON8 (15+)Roman

Ben Ayrıkotu

İrem Uşar

Editör: Müren Beykan

19 yaşından platonik postalar...

Ödüllü çocuk kitapları yazarı İrem Uşar’ın ilk kez 2008’de yayımlanan romanı, gözden geçirilmiş baskısıyla ON8’de. Bir gencin yaşamındaki özel bir döneme, onun saklanmak ve erişmek, silikleşmek ve görünür olmak arasındaki gelgitine tanıklık eden kitap, gerçeklik ve hayal dünyası arasında usulca geziniyor. Gençliğin karmaşık duygu durumlarını, iç hesaplaşmalarını ustalıkla çözen romana İstanbul’un birbirinden farklı ve özel mekânları ev sahipliği yapıyor. Fenerden Taşınan Işık, Kuuzu ve Lunapark Ailesi, Lataşiba adlı çocuk kitapları çok sevilen İrem Uşar, genç ve samimi üslubuyla her yaştan okuru kucaklıyor.

Konusu

On dokuz yaşındaydı ve insanlardan kopmuştu. Ne buluşmak istiyordu onlarla, ne de karşılaşmak. Konuşup yanlış anlaşılmaktansa, yazının güvenli ritmini tercih etti. Kapısını kapadı, kalbini açtı. Böyle böyle başladı mektup yazmaya. Kimseye söyleyemediklerini herkese anlattı. Günlerce, haftalarca, aylarca… Ve sonunda, hiç beklemediği birine yakalandı!..

İrem Uşar
YAZAR

İrem Uşar

1975’te İstanbul’da doğdu. Notre Dame de Sion Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon, Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Muhabirlik, editörlük ve metin yazarlığı yaptı. 2010’da PEN’in davetiyle Belçika’nın Antwerp kentinde katıldığı yazarlık atölyesinde, Günışığı Kitaplığı’nın, Assos yakınlarındaki Sivrice Deniz Feneri için özel projelendirdiği resimli çocuk kitabı Fenerden Taşınan Işık’ı (2011) yazdı. Gülümseten aile öykülerini kaleme aldığı Kuuzu ve Lunapark Ailesi (2011) Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) Yılın En İyi Çocuk Öyküleri Kitabı 2011 Jüri Özel Ödülü’ne değer görüldü. Zıtlıklar üzerine […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

3. baskı
4. baskı
2. baskı
8. baskı
26. baskı
4. baskı
14. baskı

Teknik Özellikler

236 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2015
ISBN: 978-605-9952-56-9
Barkod: 978 605 9952 569

Önerilen Sınıflar

Lise Sınıfları

Temalar

arkadaşlıkiletişimİstanbulyalnızlıkyüzleşmemektupölümpostanegençliksosyal fobigözlem

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
BİREY ve TOPLUM
DUYGULAR

Scroll to Top