Bizim Tombiş Fiyonk Makarnayı Çok Seviyor
18. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Tombiş Kitaplar Dizisi

Bizim Tombiş Fiyonk Makarnayı Çok Seviyor

Behiç Ak

Editör: Müren Beykan
Grafik tasarım: Huban Korman

Kimi “büyük” kimi de “küçük” hayallerin peşinde koşar...

Usta mizahçı Behiç Ak’ın “Tombiş Kitaplar” dizisi, sanatçının yeni yazıp çizdiği üçüncü kitabıyla sürüyor. Benim Bir Karışım ve Bizim Tombiş Taştan Hiç Anlamıyor kitaplarında farklı soruların cevaplarını arayan Memo ile bu cevapları pek de umursamayan yakın arkadaşı Tombiş, bu sefer de çocukluk hayallerinin sınırsızlığına tanıklık ediyorlar. Sanatçı bu kitabıyla, çocukları büyük hayaller kurmaya ve hayallerinin peşinden gitmeye davet ediyor. Çocukları olasılıklar ve farklılıklar üzerine düşündüren “Tombiş Kitaplar”, gelecekteki felsefe okumalarının kapısını aralıyor. Dizi, hem desenleriyle hem de yaratıcı okuma olanağı sağlayan metniyle küçük okurlar kadar yetişkinlerin de en sevdiklerinden.

Konusu

Çocuk olmaktan sıkılan Memo, büyüyünce ne olacağına karar vermeye çalışır. Tanıdığı herkesten bu konuda fikir alan Memo, çevresindeki insanların birbirinden ne kadar farklı hayalleri olduğunu da keşfeder. Hele arkadaşı Tombiş’in hayallerine ne demeli?..

Behiç Ak
YAZAR

Behiç Ak

Behiç Ak, Samsun’da doğdu. İstanbul’da mimarlık öğrenimi gördü. 1982’den beri Cumhuriyet gazetesinde bant karikatür çiziyor. Oyun yazarlığıyla da tanınan sanatçının Fay Hattı, Tek Kişilik Şehir, Bina ve Ayrılık gibi tiyatro oyunları yurtiçinde ve dışında sahneleniyor. Film sansürü hakkında ödüllü bir belgesel filmi olan Ak’ın yazıp çizdiği çocuk kitapları ise küçüklerin gözdesi. Bu resimli kitaplarından bazıları, Japonya’da da yayımlanan Kedi Adası, Rüzgârın Üzerindeki Şehir, Uyurgezer Fil ile Günışığı Kitaplığı tarafından özgün bir tasarımla yenilenen Yüksek Tansiyonlu Çınar Ağacı, Bilyeler ve Gökdelene Giren Bulut. Benim Bir Karışım’la başlayan “Tombiş Kitaplar” dizisinin yanı sıra sanatçının, […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

yeni
3. baskı
2. baskı
8. baskı
5. baskı
9. baskı
6. baskı
17. baskı
6. baskı
29. baskı
13. baskı
15. baskı
19. baskı
10. baskı
48. baskı
54. baskı
21. baskı
38. baskı
12. baskı
34. baskı
27. baskı
48. baskı
36. baskı
24. baskı
38. baskı
43. baskı
17. baskı
49. baskı
71. baskı
31. baskı

Teknik Özellikler

56 sayfa
150x200 mm
Kuşe kâğıt
Renkli resimli
1. baskı: 2014
18. baskı: 2022
ISBN: 978-605-4603-58-9
Barkod: 978 605 4603 589

Önerilen Sınıflar

Anasınıfı1. Sınıf2. Sınıf

Temalar

merakmeslek seçimihayallerfarklılıklarbüyümekideallerkedilermahalle

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
DOĞA ve EVREN
ÇOCUK DÜNYASI
İLETİŞİM

Scroll to Top