Her Şeyi Yanlış Anlayan Kedi
7. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Her Şeyi Yanlış Anlayan Kedi

Behiç Ak

Editör: Müren Beykan

İnsanlar koklaşa koklaşa, kediler konuşa konuşa anlaşır.

Behiç Ak, çocukların zengin içdünyalarını, yaşam sınırlarını genişletme isteklerini ve meraklı hallerini yansıttığı çocuk romanlarına bir yenisini ekledi. Yazıp resimlediği kitaplarında, İstanbul’un kedilerini, insanlarını ve mekânlarını eşsiz bir kurguyla bir araya getiren sanatçı, bu kez okurlarını Anadolu’da nostaljik bir çevreye, eski bir eve davet ediyor. Bir ev kedisinin hınzır zihninden, insanların ve hayvanların paylaştığı yaşam alanlarını ironik tasvirlerle ustaca donatıyor. Canlılararası iletişimin mutlaklığına ve “bir arada yaşayabiliriz” duygusuna göz kırpan bir roman.

Konusu

Nazlı adındaki kedi öyle kendinden emindi ki, rüzgârın bile kendisi için estiğini sanıyordu. Tüm aile, onun kölesiydi sanki. Mimar babanın yeni projesi nedeniyle taşınacak olmalarını da üstüne alınmıştı. Oktay önce okulundan ayrılacak olmasını dert etmiş ama düşündükçe küçük bir kente taşınmak cazip gelmeye başlamıştı. Farklı bir ev, geniş oyun alanları, ilginç komşular ve yeni kurulacak hayvanat bahçesi hepsinin alışkanlıklarını değiştirecekti. Ya Nazlı Kedi’ninkileri?..

Behiç Ak’ın diğer çocuk romanları

1 Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği! 2 Postayla Gelen Deniz Kabuğu
3 Eve Giden Küçük Tren 4 Bebek Annem
5 Çatıdaki Gezegen 6 Bulutlara Şiir Yazan Çocuk

Behiç Ak
YAZAR

Behiç Ak

Behiç Ak, Samsun’da doğdu. İstanbul’da mimarlık öğrenimi gördü. 1982’den beri Cumhuriyet gazetesinde bant karikatür çiziyor. Oyun yazarlığıyla da tanınan sanatçının Fay Hattı, Tek Kişilik Şehir, Bina ve Ayrılık gibi tiyatro oyunları yurtiçinde ve dışında sahneleniyor. Film sansürü hakkında ödüllü bir belgesel filmi olan Ak’ın yazıp çizdiği çocuk kitapları ise küçüklerin gözdesi. Bu resimli kitaplarından bazıları, Japonya’da da yayımlanan Kedi Adası, Rüzgârın Üzerindeki Şehir, Uyurgezer Fil ile Günışığı Kitaplığı tarafından özgün bir tasarımla yenilenen Yüksek Tansiyonlu Çınar Ağacı, Bilyeler ve Gökdelene Giren Bulut. Benim Bir Karışım’la başlayan “Tombiş Kitaplar” dizisinin yanı sıra sanatçının, […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

4. baskı
4. baskı
5. baskı
14. baskı
5. baskı
22. baskı
11. baskı
12. baskı
16. baskı
10. baskı
15. baskı
36. baskı
43. baskı
20. baskı
33. baskı
11. baskı
33. baskı
24. baskı
44. baskı
35. baskı
23. baskı
36. baskı
40. baskı
17. baskı
46. baskı
67. baskı
30. baskı

Teknik Özellikler

196 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
Tek renk resimli
1. baskı: 2018
7. baskı: 2021
ISBN: 978-605-9405-73-7
Barkod: 978 605 9405 737

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

ailearkadaşlıkhayvanlarhayvanat bahçesitaşınmakmimarlıkkent yaşamıiletişimdoğal yaşamkedidoğa olaylarıfestival

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
İLETİŞİM
ZAMAN ve MEKÂN
DOĞA ve EVREN

Scroll to Top