Maya'nın Ağacı
13. baskı
 
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Maya'nın Ağacı

Gökçe Ateş Aytuğ

Editör: Müren Beykan
Resimleyen: Gökçe İrten

Yaşamın güvencesi bazen bir çocuğun kalbi olabilir.

Çocuk edebiyatımızın dikkati çeken yazarlarından Gökçe Ateş Aytuğ, sıcacık bir mahalle hikâyesi anlatıyor. “Yuva” kavramını çok yönlü düşündüren yazar, çocukların, ağaçların, kedilerin ve kargaların yanında duruyor ve yaşamı savunuyor. Dayanışmayla pek çok haksızlığın giderilebileceğini anımsatan kitap, bir arada yaşamın saygı ve sevgiyle var olabileceğini fısıldıyor. Genç illüstratör Gökçe İrten’in ilgi çekici desenleriyle zenginleşen kitap, etkileyici karakterleri, mekânları, akıcı ve eğlenceli anlatımıyla okumayı keyfe dönüştürüyor.

Konusu

Sokağın ortasında onca betona inat, göğe yükselen asırlık fıstıkçamını birileri, “etrafı kirletiyor” diye şikâyet etmiştir. Belediye ekipleri güzelim ağacı kesmeye hazırlanınca, Maya çok üzülür. Dedesi ve Terzi Arman, kaldırıma oturarak ağacı korumaya çalışırlar. Ama belediye ekipleri vazgeçecek gibi değildir. Maya bir plan yapar. Üstelik, yalnız değildir. Kargalar, kedi Muhtar ve mahalleli, fıstıkçamını kurtarabilecek midir?..

Yayın hakkı Arnavutluk’a satılmıştır. 

Gökçe Ateş Aytuğ
YAZAR

Gökçe Ateş Aytuğ

1980’de İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar yayınevlerinde editörlük yaptı, çocuk kitapları çevirdi. Maya’nın Ağacı (2017) adlı çocuk romanıyla dikkat çeken Aytuğ, Bugün Hayal Kuracaktım (2018) ve Bugün Çok Sıkıldım Ben (2018) adlı çocuk kitaplarını da Günışığı Kitaplığı için yeniledi. Çocuklara ve gençlere kitaplar hazırlamaya, öyküler düşlemeye devam eden yazar, kızı ve eşiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

5. baskı
3. baskı

Teknik Özellikler

156 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
Tek renk resimli
1. baskı: 2017
13. baskı: 2023
ISBN: 978-605-9405-20-1
Barkod: 978 605 9405 201

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

iletişimdayanışmamahalle yaşamıdede-torundoğa sevgisikedibelediyeöğretmenfıstıkçamıpazaryerikarga

Eğitsel Temalar

DOĞA ve EVREN
ERDEMLER
BİREY ve TOPLUM

Scroll to Top
Scroll to Top