Bugün Çok Sıkıldım Ben
3. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Bugün Çok Sıkıldım Ben

Gökçe Ateş Aytuğ

Editör: Müren Beykan
Resimleyen: Merve Atılgan

Aynı gün iki ayrı hikâye: Aret’in kitabı.

Çocuk edebiyatımızın dikkati çeken yazarlarından Gökçe Ateş Aytuğ, çocukların dünyasında duygudan duyguya atlayan bir hikâye anlatıyor. Maya’nın Ağacı adlı romanıyla da sevilen yazar, küçük kardeşiyle başı dertte bir erkek çocuğun, ağaçtaki kediyi kurtaran arkadaşına ilişkin duygularını mizahla aktarıyor. Bugün Hayal Kuracaktım adlı romanındaysa aynı günü, bu kez kız çocuğun gözünden yansıtıyor.

Konusu

Kardeşini parka götüren Aret, ağaçta mahsur kalan kediyi kurtarmak için birilerinin seferber olduğunu görür. Hoşlandığı, ama istemeden de olsa bazen kötü davrandığı arkadaşı Aslı da çoraplarıyla sokaktadır. Evden getirdiği montu Aslı’nın giymemesi Aret’in canını çok sıkar. Onu doğum günü partisine davet etmek için güzel bir hazırlık yapar, ama işler yine karışır…

Gökçe Ateş Aytuğ
YAZAR

Gökçe Ateş Aytuğ

1980’de İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar yayınevlerinde editörlük yaptı, çocuk kitapları çevirdi. Maya’nın Ağacı (2017) adlı çocuk romanıyla dikkat çeken Aytuğ, Bugün Hayal Kuracaktım (2018) ve Bugün Çok Sıkıldım Ben (2018) adlı çocuk kitaplarını da Günışığı Kitaplığı için yeniledi. Çocuklara ve gençlere kitaplar hazırlamaya, öyküler düşlemeye devam eden yazar, kızı ve eşiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

5. baskı
13. baskı

Teknik Özellikler

104 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2018
3. baskı: 2022
ISBN: 978-605-9405-59-1
Barkod: 978-605-9405-591

Önerilen Sınıflar

3. Sınıf4. Sınıf5. Sınıf

Temalar

arkadaşlıkmahalle yaşamıhayvan sevgisikomşulukdayanışmasevgisakarlıkhayranlıkdoğum günüailekurtarmaesnafitfaiye

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ZAMAN ve MEKÂN
DUYGULAR

Scroll to Top
Scroll to Top