Bugün Hayal Kuracaktım
4. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Bugün Hayal Kuracaktım

Gökçe Ateş Aytuğ

Editör: Müren Beykan
Resimleyen: Merve Atılgan

Aynı gün iki ayrı hikâye: Aslı’nın kitabı.

Maya’nın Ağacı adlı romanıyla çok sevilen Gökçe Ateş Aytuğ, yine sımsıcak bir hikâye anlatıyor. Ağaçta kalan kediyi kurtarma macerasını bir kız çocuğun gözünden aktaran yazar, eğlenceli üslubuyla çocukların duygu ve düşüncelerinin farklılığına işaret ediyor. Bugün Çok Sıkıldım Ben adlı diğer romanındaysa aynı günü, bu kez bir erkek çocuğun mizahi dünyasından yansıtıyor.

Konusu

Aslı, apartmanın önündeki ağaçta, bir yavru kedinin tırmandığı daldan inemediğini görür. Anahtarını almadan, telaşla evden çıkınca, ayağında çorapları ve üstü başı dağınık sokakta kalakalır. Üşümemesi için arkadaşı Aret’in getirdiği montu değil de, yine sınıf arkadaşı olan Ali’ninkini giymeyi seçer. Herkes kedinin kurtarılması için çabalarken Aslı, sevgi üzerine düşünmeye başlar…

Gökçe Ateş Aytuğ
YAZAR

Gökçe Ateş Aytuğ

1980’de İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar yayınevlerinde editörlük yaptı, çocuk kitapları çevirdi. Maya’nın Ağacı (2017) adlı çocuk romanıyla dikkat çeken Aytuğ, Bugün Hayal Kuracaktım (2018) ve Bugün Çok Sıkıldım Ben (2018) adlı çocuk kitaplarını da Günışığı Kitaplığı için yeniledi. Çocuklara ve gençlere kitaplar hazırlamaya, öyküler düşlemeye devam eden yazar, kızı ve eşiyle birlikte İstanbul’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

3. baskı
10. baskı

Teknik Özellikler

100 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2018
4. baskı: 2022
ISBN: 978-605-9405-58-4
Barkod: 978-605-9405-584

Önerilen Sınıflar

3. Sınıf4. Sınıf5. Sınıf

Temalar

arkadaşlıkmahalle yaşamıhayvan sevgisikomşulukdayanışmasevgisakarlıkhayranlıkdoğum günüailekurtarmaesnafitfaiye

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ZAMAN ve MEKÂN
DUYGULAR

Scroll to Top