Kraliçe'nin Maceraları
2. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Öykü

Kraliçe'nin Maceraları

Füsun Çetinel

Editör: Müren Beykan
Resimleyen: Merve Atılgan

Daha önce böyle bir kraliçe görmediniz!

Kitaplarıyla her yaştan okura ulaşan Füsun Çetinel, bu kez küçüklere modern bir masal anlatıyor. Yaratıcılığın keşfi ve iyiliğin ödüllendirilmesi için uğraşan sıradışı Kraliçe’nin neşeli üç öyküsü, hayal gücünün ve sanatın kapılarını aralıyor. Kabarık kırmızı saçlı, çilli, ufak tefek Kraliçe, her öyküde farklı bir çocukla buluşuyor. Birbirinden ilginç karakterlerle bezeli öyküler, sanata, doğaya ve pandeminin toplumsal etkilerine ilişkin farklı bakış açıları sunuyor. İllüstratör Merve Atılgan’ın desenleriyle canlanan maceralar, çocukluğun eşsiz hayal dünyasına güzelleme niteliğinde.

Konusu

Bu kraliçe, klasik masallardakine hiç benzemiyor. Özel koleksiyonunun sergisine ailesiyle birlikte davet ettiği Örnekcan, vazosunu kırdığında neden sevinmişti? Büyük salgın sonrası insanları yeniden kavuşturmak için düzenlediği yarışmada, onca marifetli yarışmacı arasında neden Güneşsu’nun sıradan yün bebeğini önemsemişti? Dilek fenerini gökyüzüne salarken, yalnızlık çeken babasına yeni bir eş, kendine de yeni bir anne dileyen Vega’ya neden destek olmuştu?..

Füsun Çetinel
YAZAR

Füsun Çetinel

İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Öğretmenliğin yanı sıra İngiltere’de dil okullarında görev yaptı. Yazı eğitmeni ve yazar danışmanı olarak çalışan Çetinel, çocuk ve gençlere hikâye atölyeleri düzenliyor, yurtdışında çeşitli gençlik kamplarında sosyal sorumluluk projelerinde çalışıyor. Ayasofya’nın gizemlerine tanık olan bir çocuğun öyküsünü anlattığı Ayasofya Konuştu (2015) adlı ilk çocuk romanının ardından, Almanya’dan Güney Ege kıyılarına, Antik Çağ’ın kaya mezarlarıyla ünlü Kaş’a uzanan Sırlar Yolu’nu (2016) yazdı. Çiko'nun Seçimi (2018) adlı çocuk romanında hayvan sevgisine odaklanan Çetinel, […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
3. baskı
3. baskı
5. baskı
5. baskı
10. baskı

Teknik Özellikler

100 sayfa
150x200 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2022
2. baskı: 2022
ISBN: 978-605-7797-83-4
Barkod: 978-605-7797-834

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf4. Sınıf

Temalar

hayal gücüsanatsergioyuncakdilek feneriaşçılıktemizlikiyiliksalgındoğa sevgisikutlamaantikababa-kızfestivalyarışmasevgi

Eğitsel Temalar

DOĞA ve EVREN
SANAT
DUYGULAR
SAĞLIK VE SPOR
BİREY ve TOPLUM

Scroll to Top
Scroll to Top