Olmayan Şeyler
2. baskı
 
Genç Kitaplar (12+)Öyküler

Olmayan Şeyler

Füsun Çetinel

Editör: Müren Beykan

Gençliğin sessiz çığlığını taşıyan çokrenkli öyküler...

Romanlarıyla her yaştan okura ulaşan Füsun Çetinel, ilk öykü kitabını gençler için yazdı. Genç yaşamların türlü hallerine ayna tutan 15 kısa öykü, yazarın gözlem gücü ve ince ayrıntılarla zenginleşen gerçekçi anlatımıyla derinleşiyor. Samatya’dan Pera’ya, Berlin’den Prag’a, bazen bir trende, bazen bir otobüste, bazense insanın büyüme serüveninde kendi iç dünyasına doğru çıktığı yolculuklarda… Geleceği şekillendirecek gençlerin, toplum baskısı, önyargılar, iletişimsizlik, göç, eğitim sistemi, sevgi ve şiddetle biçimlenen dünyaya tutunma ve kendi gerçekleriyle yüzleşme hikâyeleri. Okurun gündelik yaşamın içinde kendi izdüşümlerini yakalamasına olanak tanıyan; gençlerin hayata dört elle sarılmasının değerini duyumsatan öyküler.

Konusu

İlkgençlik heyecanları, zorlu seçimler, mezuniyet partisi, kendi ayakları üstünde durma çabası, takıntıların bunaltısı, hayat arkadaşı hayvanlar, şehrin karmaşası, kalp çarpıntıları, üniversite hayatı, vakitsiz olgunlaşma zorunluluğu, şiddetin ürperten gölgesi, kaçışlar, uzun yolculuklar ve sahilde bir gün… Yaşamdan ilmek ilmek dokunmuş öyküler bir araya geliyor, günümüzün genç dünyasının çokrenkli resmini çiziyor.

Füsun Çetinel
YAZAR

Füsun Çetinel

Füsun Çetinel, İstanbul’da doğdu. Avusturya Lisesi’nden sonra, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü tamamladı. Öğretmenliğin yanı sıra İngiltere’de dil okullarında görev yaptı. Yazı eğitmeni ve yazar danışmanı olarak çalışan Çetinel, çocuk ve gençlere hikâye atölyeleri düzenliyor, yurtdışında çeşitli gençlik kamplarında sosyal sorumluluk projelerinde çalışıyor. Ayasofya’nın gizemlerine tanık olan bir çocuğun öyküsünü anlattığı Ayasofya Konuştu (2015) adlı ilk çocuk romanının ardından, Almanya’dan Güney Ege kıyılarına, Antik Çağ’ın kaya mezarlarıyla ünlü Kaş’a uzanan Sırlar Yolu ’nu (2016) yazdı. Çiko'nun Seçimi (2018) adlı çocuk romanında hayvan sevgisine odaklanan Çetinel, Küçük Pis […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
3. baskı
3. baskı
5. baskı
5. baskı
10. baskı

Teknik Özellikler

120 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2021
2. baskı: 2023
ISBN: 978-605-7797-36-0
Barkod: 978-605-7797-360

Önerilen Sınıflar

7. Sınıf8. SınıfLise Sınıfları

Temalar

iletişimgöçkentleşmeyolculukhayvan sevgisiönyargılareşitlikmeslek seçimişiddetkaygıüniversiteedebiyat

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
DUYGULAR
ZAMAN ve MEKÂN
KİŞİSEL GELİŞİM

Scroll to Top
Scroll to Top