Özgürlük tutkusu Emma’yı birbirinden ilginç maceralara uçuruyor…

Fantastik edebiyatın başyapıtlarından “Yerdeniz” dizisi ve Mülksüzler gibi önemli kitapların yazarı, Ursula K. Le Guin’in çocuklar için anlattığı “Kanatlı Kediler Masalı” dizisi, dördüncü kitapla son buluyor. Dört sıradışı kedi yavrusunun, naif ve sımsıcak hikâyesini anlatan dizi, günümüzün sosyal konularına da göndermelerde bulunuyor. S. D. Schindler’in özgün siyah-beyaz desenleriyle canlanan dört kitaplık dizide, Le Guin masalla gerçeği yine başarıyla harmanlıyor.

Konu Özeti

Siyah kanatlı, güzel Emma çiftlikte çok sıkılmakta, büyük kente gitmek, yeni arkadaşlar bulmak, maceralar yaşamak istemektedir. Sonunda bir gün cesaretini toplar ve havalanıp yola koyulur. Ancak, kanatlı bir kediye ne başka kediler, ne insanlar, ne de köpekler dostluk gösterir. Üstelik, sığındığı evde Emma’nın canı daha da çok sıkılır…

>> Etkinlik dosyası gunisigiYOU.com‘da! >>

Ursula K. Le Guin

Bilimkurgu ve fantastik edebiyatın büyülü kalemi Ursula K. Le Guin, 1929 yılında ABD’nin, Kaliforniya eyaletinde doğdu. Edebiyat eğitimi aldığı Radcliffe College’ın ardından Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisans programını tamamladı. Yazdığı ilk bilimkurgu öyküsünün okurla buluştuğu 1962 yılından bugüne altı şiir kitabı, yirminin üzerinde romanı, yüzün üzerinde öyküsü, onun üzerinde makale koleksiyonu, on bir çocuk kitabı ve dört ciltlik çevirisi yayımlandı. Beş kez Hugo Ödülü’nü, beş kez de Nebula Ödülü’nü kazanan yazarın, Türkçe’ye çevrilen onlarca eseri arasında yer alan “Yerdeniz” dizisi ve Mülksüzler adlı romanı binlerce okura ulaştı. Le Guin, 2018 yılında Oregon’un Portland kentinde yaşama veda etti.

Diğer Kitapları

Kanatlı Kediler Masalı Dizisi

Ursula K. Le Guin
16. Baskı

Dört Yavru

Ursula K. Le Guin
11. Baskı

Yuvaya Dönüş

Ursula K. Le Guin
10. Baskı

Yeni Arkadaş

Ursula K. Le Guin