Evden her uzaklaşma yeni bir macera, yeni bir karşılaşma…

Fantastik edebiyatın büyülü kalemi, usta yazar Ursula K. Le Guin’in küçük okurlarla buluştuğu dizisi “Kanatlı Kediler Masalı”, üçüncü kitapla kaldığı yerden devam ediyor. Dört kitaptan oluşan ve Le Guin’in kedilerin ilginç dünyasını onların en doğal halleriyle anlatığı dizi, S. D. Schindler’in özgün desenleriyle canlanıyor. Doğa, makineleşme, farklılıklar gibi konuları ustaca işleyen yazar, masalla gerçeği doğaüstü bir kurguyla harmanlıyor.

Konu Özeti

Dünyayı tanımaya karar veren muhteşem kuyruklu Aleks, yaşadığı çiftliğin dışına çıkınca olanlar olur. Kamyonların altında kalmaktan son anda kurtulur, tazılar tarafından kovalanır, baykuşun pençeleriyle karşılaşır. Neyse ki, uçarak gelen siyah bir kedi, yüksek ağacın tepesinde kalakalan zavallı Aleks’i kurtarır…

>> Etkinlik dosyası gunisigiYOU.com‘da! >>

Ursula K. Le Guin

Bilimkurgu ve fantastik edebiyatın büyülü kalemi Ursula K. Le Guin, 1929 yılında ABD’nin, Kaliforniya eyaletinde doğdu. Edebiyat eğitimi aldığı Radcliffe College’ın ardından Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisans programını tamamladı. Yazdığı ilk bilimkurgu öyküsünün okurla buluştuğu 1962 yılından bugüne altı şiir kitabı, yirminin üzerinde romanı, yüzün üzerinde öyküsü, onun üzerinde makale koleksiyonu, on bir çocuk kitabı ve dört ciltlik çevirisi yayımlandı. Beş kez Hugo Ödülü’nü, beş kez de Nebula Ödülü’nü kazanan yazarın, Türkçe’ye çevrilen onlarca eseri arasında yer alan “Yerdeniz” dizisi ve Mülksüzler adlı romanı binlerce okura ulaştı. Le Guin, 2018 yılında Oregon’un Portland kentinde yaşama veda etti.

Diğer Kitapları

Kanatlı Kediler Masalı Dizisi

Ursula K. Le Guin
16. Baskı

Dört Yavru

Ursula K. Le Guin
11. Baskı

Yuvaya Dönüş

Ursula K. Le Guin
9. Baskı

Kentte Tek Başına

Ursula K. Le Guin