Berk Operacı Oldu
3. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Berk Dizisi

Berk Operacı Oldu

Kaan Elbingil

Resimleyen: Merve Atılgan
Editör: Müren Beykan

Bu kurs denen şey İlkçağ’da da var mıydı?

İlk kitabı Berk Mucit Oldu’yla büyük ilgi çeken Kaan Elbingil, okurlarını Berk’in yepyeni, eğlenceli macerasına davet ediyor. “Proje çocuk” kavramını mizahi üslubuyla eleştiren yazar, okumaya yeni başlayan çocuklara çokrenkli bir hayal dünyası sunuyor. Kurstan kursa sürüklenen çocukların hissettiklerini ve başından geçenleri muzip karakterler eşliğinde anlatan öykü, illüstratör Merve Atılgan’ın desenleriyle boyutlanıyor. Bu kez operaya heves eden Berk’in bu yeni macerası, ilk kitaptan bağımsız da okunabiliyor.

Konusu

Berk’in tek isteği, tatile gitmektir. Ancak, çevredeki çocuklar türlü yeteneklere sahiptir ve o kurs senin, bu kurs benim koşuşturmaktadır. Berk yeteneksiz midir yoksa! Komşuların da yönlendirmesiyle Ritmik Jimnastik kursundan tutun, Güzel Konuşma kursuna kadar, neler neler denenir. Acaba, apartmana yeni taşınan opera sanatçısı Alpdoğan Abi’yle bu kurs seferberliği son bulacak, Berk içindeki gizli yeteneği keşfedebilecek midir?..

Kaan Elbingil
YAZAR

Kaan Elbingil

1971 yılında Rize’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’nda başladığı şan eğitimini, 1994’te Bilkent Üniversitesi Müzik Fakültesi Şan Bölümü’nde tamamladı. Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin ardından İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde koro sanatçısı olarak görev aldı. Radyo programları hazırlayıp sunan Kaan Elbingil, şimdilerde İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde görevli. Pozitif köpek eğitmeni de olan sanatçının “Dedektif Köpek Cash” adlı çocuk müzikali, 2016 sezonunda İstanbul Şehir Tiyatroları’nda gösterime girdi. Elbingil, ilk resimli çocuk öyküsü Berk Mucit Oldu’ da (2016) mizah dolu üslubuyla dikkati […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

3. baskı
4. baskı
20. baskı

Teknik Özellikler

80 sayfa
150x200 mm
İthal kitap kâğıdı
Renkli resimli
1. baskı: 2017
3. baskı: 2019
ISBN: 978-605-9405-34-8
Barkod: 978 605 9405 348

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf4. Sınıf

Temalar

aileyetenekoperakurslaryaz tatilidramakardeşlikmüzikapartman yaşamısahneye çıkmakköpekkomşuluk

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
BİLİM ve TEKNOLOJİ
ÇOCUK DÜNYASI
SANAT

Scroll to Top
Scroll to Top