Berk Mucit Oldu
20. baskı
 
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Berk Dizisi

Berk Mucit Oldu

Kaan Elbingil

Resimleyen: Merve Atılgan
Editör: Müren Beykan

Hayal kurmayı bir çocuk icat etmiş olmalı!

Çocuklar için müzikaller yazan ve müzik eğitimini öykücülüğüne katan genç yazar Kaan Elbingil, ilk kitabında sımsıcak düşlerin, uçarı fikirlerin peşine takılıyor. “Zihni Sinir” icatlar tasarlayan Berk’in mucitlik macerasını öyküleştiren yazar, bir çocuğun hayallerinin yetişkinler dünyasında yarattığı karmaşayı anlatıyor. Akıcı anlatımı ve mizah dolu üslubuyla başarı, yetenek, zekâ ve yaratıcılık gibi kavramları sorguluyan kitap, başarılı illüstratör Merve Atılgan’ın benzersiz desenleriyle renkleniyor.

Kitabın yaratıcı okuma uygulaması Keçi’de

Küçük mucitlerin icatları için tıklayınız.

Konusu

Mucitlerin bu zamana kadar tembellik ettiğini düşünen Berk’in aklı fikri, çılgın icatlar tasarlamaktadır: Terli Terli İçilince Hasta Etmeyen Su, Gürültü Çıkarmayan Top, Acıtmayan İğne ve daha neler neler… Durmaksızın icat çıkaran oğullarının dâhi olabileceğini düşünen ailesi, onu üstün zekâlılar okuluna kaydettirmeye karar verir. Berk’in mucit olduğunu ispatlamak için bir hafta içinde tasarladığı buluş, ortalığı birbirine katacaktır!

Kaan Elbingil
YAZAR

Kaan Elbingil

1971 yılında Rize’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’nda başladığı şan eğitimini, 1994’te Bilkent Üniversitesi Müzik Fakültesi Şan Bölümü’nde tamamladı. Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin ardından İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde koro sanatçısı olarak görev aldı. Radyo programları hazırlayıp sunan Kaan Elbingil, şimdilerde İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde görevli. Pozitif köpek eğitmeni de olan sanatçının “Dedektif Köpek Cash” adlı çocuk müzikali, 2016 sezonunda İstanbul Şehir Tiyatroları’nda gösterime girdi. Elbingil, ilk resimli çocuk öyküsü Berk Mucit Oldu’ da (2016) mizah dolu üslubuyla dikkati […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

3. baskı
4. baskı
3. baskı

Teknik Özellikler

72 sayfa
150x200 mm
İthal kitap kâğıdı
Renkli resimli
1. baskı: 2016
20. baskı: 2023
ISBN: 978-605-9952-87-3
Barkod: 978 605 9952 873

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf4. Sınıf

Temalar

icatlarüstün zekâyetenekaileyabancı dilkardeşlikyaratıcılıkmisafirlikgramofondâhi

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
BİLİM ve TEKNOLOJİ
ÇOCUK DÜNYASI
SANAT

Scroll to Top
Scroll to Top