Acayip Bir Deniz Yolculuğu
8. baskı
 
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Öykü

Acayip Bir Deniz Yolculuğu

Müge İplikçi

Editör: Müren Beykan
Resimleyen: Sedat Girgin

Antik Çağ’dan çıkıp gelen
şehla gözlü gemi Kibele’yle masalsı bir yolculuk!

Edebiyatımızın çocuklara gönül veren güçlü yazarlarından Müge İplikçi, okurlarını bu kez de kürekli, yelkenli antik gemi Kibele’yle tanıştırıyor. 360 Derece Tarih Araştırmaları Derneği’nin deniz arkeolojisi çalışmalarından biri olan “Foça-Marsilya Tarihe Yolculuk” projesini çocuklara yakınlaştırmak için hazırlanan özgün kitap, Antik Çağ batıklarından yola çıkılarak aslına uygun inşa edilen gemi Kibele’nin gerçek yolculuğundan esinleniyor. 2009’da 56 günde tamamlanan bu zorlu yolculukta Kibele, Foça’dan yola çıkmış, gönüllü kürekçileriyle Akdeniz’i katederek Fransa’nın Marsilya limanına ulaşmıştı. Deniz arkeolojisinin bu benzersiz yolculuğu, İplikçi’nin, geçmişle günümüzü harmanlayan yaratıcı düşsel kurgusuyla; genç sanatçı Sedat Girgin’in canlandırma gücü yüksek desenleriyle öyküleşerek ölümsüzleşiyor. İplikçi, bu kitabını, en baştan projelendirerek gerçekleşmesini sağlayan editör Müren Beykan’a ithaf etti.

Konusu

Alerjisi yüzünden aşıdan korkan Kerem’in kâbusu gerçek olur: Okulda aşı günüdür! Çocukların hepsi de o kadar çok, o kadar çok ağlarlar ki, sıradan bir aşı günü, ancak çok eski çağlarda yaşanacak bir serüvene dönüşüverir. İçinde Kerem’le arkadaşlarının, servis şoförüyle hemşirenin, şehla gözlü gemi Kibele’nin ve kötü adam Kadirbilmez’in yer aldığı inanılmaz bir serüvene!..

Müge İplikçi
YAZAR

Müge İplikçi

Müge İplikçi, 1966’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’nin İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Kadınların çağımızdaki konum ve ilişkilerini ele aldığı öykü ve romanlarıyla tanınan, eserleri çeşitli dillere çevrilen İplikçi, 1996 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri birinciliğini ve 1997 Haldun Taner Öykü Ödülü üçüncülüğünü aldı. Günışığı Kitaplığı’nın Köprü Kitaplar koleksiyonu için yazdığı ilk gençlik romanı Yalancı Şahit (2010), yayımlandığı yıl Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) tarafından, Yılın En İyi Gençlik Romanı Jüri Özel Ödülü’ne değer görüldü. İstanbul’un semt tarihi dizisi kapsamında, […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
6. baskı
13. baskı
2. baskı
26. baskı
7. baskı

Teknik Özellikler

100 sayfa
150x200 mm
İthal kitap kâğıdı
Renkli resimli
1. baskı: 2012
8. baskı: 2021
ISBN: 978-605-4603-03-9
Barkod: 978 605 4603 039

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf4. Sınıf

Temalar

maceradenizcilikAntik Çağdayanışmakorkularaşı olmakdenizaklını kullanmakokul yaşamımücadele

Eğitsel Temalar

MİLLİ KÜLTÜRÜMÜZ
ZAMAN ve MEKÂN
DUYGULAR
SAĞLIK VE SPOR
BİREY ve TOPLUM
ÇOCUK DÜNYASI

Scroll to Top
Scroll to Top