Patlamış Mısır Korsanları
25. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Abur Cubur Peşinde Dizisi

Patlamış Mısır Korsanları

Alexander McCall Smith

Resimleyen: Ian Bilbey
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Nazlı Tancı

Açık denizlerde soluksuz bir macera!

İngiliz yazar Alexander McCall Smith’in çocukların dilinden konuştuğu 4 kitaplık “Abur Cubur Peşinde dizisinin ikinci kitabı, cesret ve arkadaşlık öyküsü anlatıyor. “Bir lokmada” okunacak kitap, ilkokula yeni başlayan çocukları “leziz” bir deniz serüvenine davet ediyor.

Dört kitaplık dizi, çocukların çok sevdiği bazı yiyeceklerin üretimden tüketime az bilinen yolculuğunu, eğlenceli ve sürükleyici maceralarla kurguluyor. Çocuklar her kitapta kendilerini zekice kurgulanmış, yeni bir serüvenin içinde buluyor, zevkli bir okuma serüvenine dalıyor. Usta sanatçı Ian Bilbey’in resimlediği dizi, çocuklukta edinilen deneyimlerin önemine dikkati çekiyor, düşle gerçeği harmanlıyor.

Konusu

Cinmısırı Adaları’nda yetiştirilen mısırlar hasat zamanı elbirliğiyle toplanıp, satılmak üzere gemiyle uzak ülkelere gönderilmektedir. Son hasadın ardından limandan ayrılan gemi, korsanlar tarafından soyulur. Bunun üzerine çocuklar, bir sonraki yolculukta kaptana eşlik etmeye karar verirler. Ama bu kez de korsanların eline düşerler. Bir tek kaptanın köpeği özgür kalmıştır. Bakalım o, esirleri kurtarmayı başarabilecek mi?..

Alexander McCall Smith
YAZAR

Alexander McCall Smith

Tüm dünyanın okuduğı İngiliz yazar Alexander McCall Smith, 1948 yılında Zimbabve’de doğdu. İskoçya’daki hukuk eğitiminden sonra Afrika’da, Botsvana Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin kuruluşunda çalıştı. Tıp hukuku alanında uzmanlaşan yazar, İskoçya'da Edinburgh Üniversitesi’nde görev yaptı. “Bir Numaralı Kadınlar Dedektiflik Bürosu” adlı dizisi 40’tan fazla dile çevrildi. Yetişkinler için kaleme aldığı dünyaca tanınmış kitaplarının yanı sıra, aralarında “Abur Cubur Peşinde”, “Akimbo” ve “Deli Makineleri Olan Çılgın Muzipler” dizilerinin de bulunduğu birçok çocuk kitabı yazdı. Yazar, eşiyle birlikte İskoçya'da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

22. baskı
24. baskı
27. baskı

Teknik Özellikler

92 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2009
25. baskı: 2022
ISBN: 978-9944-717-21-2
Barkod: 978 9944 717 212

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf4. Sınıf

Temalar

ticarettarımdenizcilikdayanışmacesaretyolculukarkadaşlıkkorsanlıkplan yapmakmısır

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
SAĞLIK VE SPOR
DOĞA ve EVREN
ERDEMLER

Scroll to Top