Halka Çörek Zinciri
22. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Abur Cubur Peşinde Dizisi

Halka Çörek Zinciri

Alexander McCall Smith

Resimleyen: Ian Bilbey
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Nazlı Tancı

Lezzetli mi lezzetli bir dayanışma örneği!

İngiliz yazar Alexander McCall Smith’in çocukların dilinden konuştuğu 4 kitaplık “Abur Cubur Peşinde dizisinin dördüncü kitabı, sımsıcak bir dayanışma ve yardımlaşma öyküsü anlatıyor. “Bir lokmada” okunacak kitap, ilkokula yeni başlayan çocukları “leziz” bir mektup zincirine davet ediyor.

Dört kitaplık dizi, çocukların çok sevdiği bazı yiyeceklerin üretimden tüketime az bilinen yolculuğunu, eğlenceli ve sürükleyici maceralarla kurguluyor. Çocuklar her kitapta kendilerini zekice kurgulanmış, yeni bir serüvenin içinde buluyor, zevkli bir okuma serüvenine dalıyor. Usta sanatçı Ian Bilbey’in resimlediği dizi, çocuklukta edinilen deneyimlerin önemine dikkati çekiyor, düşle gerçeği harmanlıyor.

Konusu

Okuldaki hademenin arabası çalınınca, çocuklar ona yeni bir araba almak için halka çörek yapıp satmaya karar verirler. Çörekler o kadar sevilir ki, çocuklar daha fazlasını satabilmek için bir mektup zinciri kurup yardım isterler. Ancak, çok sayıda kişi çörek göndermeye başlayınca işler karışır. Postayı durdurmak olanaksızdır artık…

Alexander McCall Smith
YAZAR

Alexander McCall Smith

Tüm dünyanın okuduğı İngiliz yazar Alexander McCall Smith, 1948 yılında Zimbabve’de doğdu. İskoçya’daki hukuk eğitiminden sonra Afrika’da, Botsvana Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin kuruluşunda çalıştı. Tıp hukuku alanında uzmanlaşan yazar, İskoçya'da Edinburgh Üniversitesi’nde görev yaptı. “Bir Numaralı Kadınlar Dedektiflik Bürosu” adlı dizisi 40’tan fazla dile çevrildi. Yetişkinler için kaleme aldığı dünyaca tanınmış kitaplarının yanı sıra, aralarında “Abur Cubur Peşinde”, “Akimbo” ve “Deli Makineleri Olan Çılgın Muzipler” dizilerinin de bulunduğu birçok çocuk kitabı yazdı. Yazar, eşiyle birlikte İskoçya'da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

24. baskı
25. baskı
27. baskı

Teknik Özellikler

68 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2009
22. baskı: 2022
ISBN: 978-9944-717-23-6
Barkod: 978 9944 717 236

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf4. Sınıf

Temalar

çörekmektup zinciridayanışmayardımticaretokul yaşamıaklını kullanmanesillerarası iletişimposta

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
SAĞLIK VE SPOR
DOĞA ve EVREN
ERDEMLER

Basından

Scroll to Top