Balonlu Sakız Ağacı
25. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Abur Cubur Peşinde Dizisi

Balonlu Sakız Ağacı

Alexander McCall Smith

Resimleyen: Ian Bilbey
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Nazlı Tancı

Uçakla sakız ağacına yolculuk!

İngiliz yazar Alexander McCall Smith’in çocukların dilinden konuştuğu 4 kitaplık “Abur Cubur Peşinde” dizisinin ilk kitabı, sımsıcak bir dayanışma ve yardımlaşma öyküsü anlatıyor. “Bir lokmada” okunacak kitap, ilkokula yeni başlayan çocukları “leziz” bir yolculuğa davet ediyor.

Dört kitaplık dizi, çocukların çok sevdiği bazı yiyeceklerin üretimden tüketime az bilinen yolculuğunu, eğlenceli ve sürükleyici maceralarla kurguluyor. Çocuklar her kitapta kendilerini zekice kurgulanmış, yeni bir serüvenin içinde buluyor, zevkli bir okuma serüvenine dalıyor. Usta sanatçı Ian Bilbey’in resimlediği dizi, çocuklukta edinilen deneyimlerin önemine dikkati çekiyor, düşle gerçeği harmanlıyor.

Konusu

En güzel balonlu sakızları üreten fabrikanın güler yüzlü sahibi bir süredir üzgündür. Çocuklar bunun nedenini araştırır. Fabrikanın sakızları eskisi kadar lezzetli ve balonlu olamamaktadır artık, çünkü sakızın gizli formülündeki özel hammadde uzaklardaki ülkeden gelmemektedir. Çocuklar, bu uzak ülkede neler olup bittiğini öğrenmek üzere fabrika sahibiyle birlikte maceralı bir yolculuğa çıkarlar. Küçük uçağın pilotluğunu da sürpriz biri üstlenir!..

Alexander McCall Smith
YAZAR

Alexander McCall Smith

Tüm dünyanın okuduğı İngiliz yazar Alexander McCall Smith, 1948 yılında Zimbabve’de doğdu. İskoçya’daki hukuk eğitiminden sonra Afrika’da, Botsvana Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin kuruluşunda çalıştı. Tıp hukuku alanında uzmanlaşan yazar, İskoçya'da Edinburgh Üniversitesi’nde görev yaptı. “Bir Numaralı Kadınlar Dedektiflik Bürosu” adlı dizisi 40’tan fazla dile çevrildi. Yetişkinler için kaleme aldığı dünyaca tanınmış kitaplarının yanı sıra, aralarında “Abur Cubur Peşinde”, “Akimbo” ve “Deli Makineleri Olan Çılgın Muzipler” dizilerinin de bulunduğu birçok çocuk kitabı yazdı. Yazar, eşiyle birlikte İskoçya'da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

20. baskı
23. baskı
23. baskı

Teknik Özellikler

92 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2009
25. baskı: 2021
ISBN: 978-9944-717-14-4
Barkod: 978 9944 717 144

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf4. Sınıf

Temalar

yolculukmesleklerdoğayı korumadeğerlersakızdayanışmaaklını kullanmaaile mesleğiuçak

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
SAĞLIK VE SPOR
DOĞA ve EVREN
ERDEMLER

Scroll to Top