Çubuk Makarna Düğümü
23. baskı
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Abur Cubur Peşinde Dizisi

Çubuk Makarna Düğümü

Alexander McCall Smith

Resimleyen: Ian Bilbey
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Nazlı Tancı

Bol soslu, tadına doyulmaz bir yarışma!

İngiliz yazar Alexander McCall Smith’in çocukların dilinden konuştuğu 4 kitaplık “Abur Cubur Peşinde” dizisinin üçüncü kitabı, sağlıklı beslenmenin önemini düşündüren neşeli bir öykü anlatıyor. “Bir lokmada” okunacak kitap, ilkokula yeni başlayan çocukları “leziz” bir makarna öyküsüne davet ediyor.

Dört kitaplık dizi, çocukların çok sevdiği bazı yiyeceklerin üretimden tüketime az bilinen yolculuğunu, eğlenceli ve sürükleyici maceralarla kurguluyor. Çocuklar her kitapta kendilerini zekice kurgulanmış, yeni bir serüvenin içinde buluyor, zevkli bir okuma serüvenine dalıyor. Usta sanatçı Ian Bilbey’in resimlediği dizi, çocuklukta edinilen deneyimlerin önemine dikkati çekiyor, düşle gerçeği harmanlıyor.

Konusu

Beslenme konusunda katı kuralları olan teyze, yeğenlerinin makarna yemesini yasaklamıştır. Çocuklar, bir gün kaçamak yapıp lokantaya giderler, ama yemekler çok pahalıdır. Neyse ki, aşçıbaşı çok leziz bir makarna pişirir onlara. Makarnaya bayılan çocuklar sosun tarifini, ünlü bir makarna üreticisinin düzenlediği yarışmaya göndermek isterler. Ama teyzeleri durumu öğrenmekte gecikmez…

Alexander McCall Smith
YAZAR

Alexander McCall Smith

Tüm dünyanın okuduğı İngiliz yazar Alexander McCall Smith, 1948 yılında Zimbabve’de doğdu. İskoçya’daki hukuk eğitiminden sonra Afrika’da, Botsvana Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin kuruluşunda çalıştı. Tıp hukuku alanında uzmanlaşan yazar, İskoçya'da Edinburgh Üniversitesi’nde görev yaptı. “Bir Numaralı Kadınlar Dedektiflik Bürosu” adlı dizisi 40’tan fazla dile çevrildi. Yetişkinler için kaleme aldığı dünyaca tanınmış kitaplarının yanı sıra, aralarında “Abur Cubur Peşinde”, “Akimbo” ve “Deli Makineleri Olan Çılgın Muzipler” dizilerinin de bulunduğu birçok çocuk kitabı yazdı. Yazar, eşiyle birlikte İskoçya'da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

20. baskı
23. baskı
25. baskı

Teknik Özellikler

80 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2009
23. baskı: 2021
ISBN: 978-9944-717-22-9
Barkod: 978 9944 717 229

Önerilen Sınıflar

2. Sınıf3. Sınıf4. Sınıf

Temalar

sevgibüyümeküretimsağlıklı beslenmemakarnalezzetyasaklaryarışmayemek tarifiaile baskısıfabrika

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
SAĞLIK VE SPOR
DOĞA ve EVREN
ERDEMLER

Basından

Scroll to Top