Bol soslu, tadına doyulmaz bir yarışma!

Mizah dolu dedektiflik romanları tüm dünyada beğeniyle okunan İngiliz yazar Alexander McCall, çocuklar için kaleme aldığı “Abur Cubur Peşinde Dizisi”nin üçüncü macerasında makarna yarışması düzenliyor! Dört kitaplık dizi, çocukların çok sevdiği bazı yiyeceklerin üretimden tüketime az bilinen yolculuğunu, eğlenceli ve sürükleyici maceralarla kurguluyor. İlköğretime yeni başlayan çocuklar, zevkli bir okuma serüvenine dalıyor ve her kitapta kendilerini zekice kurgulanmış yeni bir serüvenin içinde buluyor. Hem çok eğleniyor, hem de okumayı daha çok seviyorlar. Usta illüstratör Ian Bilbey’in resimlediği dizi, çocuklukta edinilen deneyimlerin önemine de dikkati çekiyor, düşle gerçeği ustalıkla bir araya getiriyor.

Konu Özeti

Beslenme konusunda katı kuralları olan teyze, yeğenlerinin makarna yemesini yasaklamıştır. Çocuklar, bir gün kaçamak yapıp lokantaya giderler, ama yemekler çok pahalıdır. Neyse ki, aşçıbaşı çok leziz bir makarna pişirir onlara. Makarnaya bayılan çocuklar sosun tarifini, ünlü bir makarna üreticisinin düzenlediği yarışmaya göndermek isterler. Ama teyzeleri durumu öğrenmekte gecikmez…

 

Alexander McCall Smith

Çeşitli konularda altmıştan fazla kitap yazan İngiliz Alexander McCall Smith, 1948 yılında Zimbabve’de doğdu. İskoçya’daki hukuk eğitiminden sonra Afrika’da, Botsvana Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi’nin kuruluşunda çalıştı. Tıp hukuku alanında uzmanlaşan yazar, İskoçya’da Edinburgh Üniversitesi’nde göre yaptı. McCall Smith’in “Bir Numaralı Kadınlar Dedektiflik Bürosu” adlı dizisi 39 dile çevrildi. Yetişkinler için kaleme aldığı dünyaca tanınmış kitaplarının yanı sıra, aralarında “Akimbo”, “Abur Cubur Peşinde” ve “Deli Makineleri Olan Çılgın Muzipler” dizilerinin de bulunduğu birçok çocuk kitabı yazdı. Yazar, eşiyle birlikte İskoçya’da yaşıyor.

Diğer Kitapları

Abur Cubur Peşinde Dizisi

Alexander McCall Smith
20. Baskı

Halka Çörek Zinciri

Alexander McCall Smith
22. Baskı

Patlamış Mısır Korsanları

Alexander McCall Smith
24. Baskı

Balonlu Sakız Ağacı

Alexander McCall Smith