Zeynep Cemali Edebiyat Günü

Yıllık konferanslar hakkında

Yayıncılığımızın tüm paydaşlarını buluşturan, kitaplara ve edebiyata emek verenleri her yıl yeni gündemlerle bir araya getiren yıllık yayıncılık konferansı Zeynep Cemali Edebiyat Günü, 2011’den beri Günışığı Kitaplığı tarafından düzenleniyor.

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin de desteklediği konferansa; kitaplara yaratıcı emek veren yazar, editör, çevirmen ve sanatçılar; yayınevi çalışanları, telif ajansları, kitapçılar, dağıtımcılar, e-ticaret firmaları, dijital çözüm firmaları, tedarikçi firmalar; akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, kütüphaneler ve medyadan yetkililer katılıyor.

Günışığı Kitaplığı’nın, yayıncılığımızın gelişmesi, standartlarının yükselmesi için sosyal sorumluluk bilinciyle sürdürdüğü ücretsiz, tamgünlük konferans yıllar içinde gelenekselleşti, sektörün ajandasına girdi. Odağında edebiyat yayıncılığı olan konferanslarda, her yıl yayıncılık sektörünün öncelikli konularına yer veriliyor.

Yayınevlerinin ve paydaşlarının yanı sıra kitaplara emek veren tüm kişi ve kurumların bir araya gelebildiği ülkemizin tek yıllık konferans olan Zeynep Cemali Edebiyat Günü’nde, en güncel bilgilerin, en yeni gelişmelerin ve yaratıcı fikirlerin ve yaklaşımların paylaşımı amaçlanıyor.

Bugüne dek; Latife Tekin, Enver Ercan, Murathan Mungan, Oya Baydar, Enis Batur, Pınar Kür, Mario Levi, Selim İleri gibi önemli edebiyatçılar konferansın kapanış konuşmacıları oldular. Nazlı Eray, Burhan Sönmez, Sema Kaygusuz, Yekta Kopan, Müge İplikçi, Behçet Çelik, Feyza Hepçilingirler, Irmak Zileli, Gündüz Vassaf, Mine Söğüt, Behiç Ak ve Pınar Öğünç gibi yazarların yanı sıra Altan Erkekli, Sadi Güran, Feridun Oral, Huban Korman gibi sanatçılar; Bekir Ağırdır, Levent Erden, Prof. Dr. Üstün Ergüder, Kutlukhan Kutlu, Yaman Akdeniz gibi uzmanlar; yayın yönetmenleri, meslek örgütlerinin yöneticileri, piyasanın önemli aktörleri ve ekonomistler özgün ve güncel içerikleriyle konferansta sahne aldılar.

Geçmiş konferansların tüm içeriğine Keçi’den ulaşmak mümkün.
keciedebiyat.com

Konferansın tüm içeriği Keçi’de!
Scroll to Top