Zeynep Cemali Edebiyat Günü

Yıllık yayıncılık konferansımız hakkında…

Yayıncılığın tüm paydaşlarını buluşturan, kitaplara ve edebiyata emek verenleri her yıl yeni gündemlerle bir araya getiren yıllık yayıncılık konferansı Zeynep Cemali Edebiyat Günü, 2011’den beri Günışığı Kitaplığı tarafından düzenleniyor. 2011-2019 arası 9 yıl Kadir Has Üniversitesi’nde yüz yüze büyük bir coşkuyla süren konferanslar, 2020’den beri zorunlu olarak çevrimiçi sürüyor.

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin desteklediği konferansa; kitaplara yaratıcı emek veren yazar, editör, çevirmen ve sanatçılar; yayınevi çalışanları, telif ajansları, kitapçılar, dağıtımcılar, e-ticaret firmaları, dijital çözüm firmaları, tedarikçi firmalar; akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, kütüphaneler ve medyadan yetkililer katılıyor.

Günışığı Kitaplığı’nın, yayıncılığımızın gelişmesi, standartlarının yükselmesi için sosyal sorumluluk bilinciyle sürdürdüğü ücretsiz konferans yıllar içinde gelenekselleşti, sektörün ajandasına girdi. Odağında edebiyat yayıncılığı olan bu bağımsız konferanslarda, her yıl yayıncılık sektörünün öncelikli konularına yer veriliyor. Yayınevlerinin ve paydaşlarının yanı sıra kitaplara emek veren tüm kişi ve kurumların bir araya gelebildiği ülkemizin tek yıllık konferansında en güncel bilgiler, yeni gelişmeler, yaratıcı fikirler ve yaklaşımlar paylaşılıyor.

Bugüne dek; Latife Tekin, Murathan Mungan, Oya Baydar, Enis Batur, Pınar Kür, Enver Ercan, Mario Levi, Nazlı Eray, Selim İleri gibi değerli edebiyatçılar konferansın açılış ya da kapanış konuşmacısı oldular. Burhan Sönmez, Sema Kaygusuz, Yekta Kopan, Müge İplikçi, Behçet Çelik, Irmak Zileli, Gündüz Vassaf, Mine Söğüt, Behiç Ak, Karin Karakaşlı ve Zeynep Oral gibi yazarların yanı sıra Altan Erkekli, Sadi Güran, Feridun Oral, Huban Korman gibi sanatçılar; Bekir Ağırdır, Levent Erden, Prof. Dr. Üstün Ergüder, Kutlukhan Kutlu, Prof. Dr. Yaman Akdeniz gibi uzmanlar; yayınevi yöneticileri, kitap eklerinin yayın yönetmenleri, meslek örgütlerinin yöneticileri, piyasanın önemli aktörleri ve ekonomistler özgün ve güncel içerikleriyle konferansa konuşmacı olarak katıldılar.

Konferansın geçmiş yıllara ait tüm içeriğine dijital yayınımız Keçi’den ulaşmak mümkün.
keciedebiyat.com

Konferansın tüm içeriği Keçi’de!
Scroll to Top
Scroll to Top