Dostluklar başladığı gibi yol alır mı?

Dört yazar –Sigrid Baffert, Jean-Michel Payet, Maryvonne Rippert ve Cécile Roumiguière dört farklı karaktere –Violette, Zik, Satya ve Amos’a can veriyor. Günümüz gençliğinden pek çok kareye yer veren “Mavi Kirazlar” dizisi, yüzleşmek ve büyümek üzerine kurgulanmış bir film tadında. Dizinin bu birinci kitabıyla başlayan serüven, Yol Filmi, Acele Etme ve Mavi Ay’la devam ediyor.

Konu Özeti

Dört genç, dört yakın arkadaş, yıllarca saklanan ortak bir sır… Onları birleştiren karanlığı, Paris’in ışıkları aydınlatabilecek mi? Damları, sokakları, kafeleri, şiir ve filmleriyle kışa meydan okuyan Paris, yeni bir yıla girmeye hazırlanırken, eski film delisi dört arkadaş, geçmişi arkalarında bırakmaya hazır mı?..

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

SIGRID BAFFERT 1972’de Fransa’da Lyon’da doğan Sigrid Baffert, sinema ve tiyatro eğitimi aldı. Üniversitedeyken şarkı sözleri ve çocuklar için öyküler yazmaya başladı; sinematekte, kukla tiyatrosunda ve dans topluluğunda çalıştı. İlk romanı En roues libres (Serbest Tekerlekler Üstünde, 1999) engellilik hakkındaydı. Ces ouvriers aux dents de lait’de (Sütdişli İşçiler, 2001) çocuk işçileri konu etti. Avec des si on mettrait Chicago dans une canette de Coca (Ya Chicago’yu Bir Kola Kutusuna Sokabilseydik Gibisinden Düşünceler) adlı kitabı 2002’de Fransa’da Yılın Çocuk Romanı seçildi. 2009’da Alexis Ciesla’yla bir müzikal yazan Baffert, farklı şehirlerde yazı atölyeleri düzenliyor. JEAN-MICHEL PAYET 1955’te Paris’te doğan mimar, illüstratör, yazar devamı için tıklayınız

Diğer Kitapları

Mavi Kirazlar Dizisi

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

Mavi Ay

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

Yol Filmi

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

Acele Etme

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi