Damdaki Melek
1. baskı
 
ON8 (15+)Diziler
Mavi Kirazlar Dizisi

Damdaki Melek

Mavi Kirazlar Yazar Ekibi

Türkçesi: Mehmet Erkurt

Dostluklar başladığı gibi yol alır mı?

Dört yazar –Sigrid Baffert, Jean-Michel Payet, Maryvonne Rippert ve Cécile Roumiguière dört farklı karaktere –Violette, Zik, Satya ve Amos’a can veriyor. Günümüz gençliğinden pek çok kareye yer veren “Mavi Kirazlar” dizisi, yüzleşmek ve büyümek üzerine kurgulanmış bir film tadında. Dizinin bu birinci kitabıyla başlayan serüven, Yol Filmi, Acele Etme ve Mavi Ay’la devam ediyor.

Konusu

Dört genç, dört yakın arkadaş, yıllarca saklanan ortak bir sır… Onları birleştiren karanlığı, Paris’in ışıkları aydınlatabilecek mi? Damları, sokakları, kafeleri, şiir ve filmleriyle kışa meydan okuyan Paris, yeni bir yıla girmeye hazırlanırken, eski film delisi dört arkadaş, geçmişi arkalarında bırakmaya hazır mı?..

Mavi Kirazlar Yazar Ekibi
YAZAR

Mavi Kirazlar Yazar Ekibi

SIGRID BAFFERT 1972’de Fransa’da Lyon’da doğan Sigrid Baffert, sinema ve tiyatro eğitimi aldı. Üniversitedeyken şarkı sözleri ve çocuklar için öyküler yazmaya başladı; sinematekte, kukla tiyatrosunda ve dans topluluğunda çalıştı. İlk romanı En roues libres (Serbest Tekerlekler Üstünde, 1999) engellilik hakkındaydı. Ces ouvriers aux dents de lait’de (Sütdişli İşçiler, 2001) çocuk işçileri konu etti. Avec des si on mettrait Chicago dans une canette de Coca (Ya Chicago’yu Bir Kola Kutusuna Sokabilseydik Gibisinden Düşünceler) adlı kitabı 2002’de Fransa’da Yılın Çocuk Romanı seçildi. […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

Teknik Özellikler

204 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2012
ISBN: 978-605-4603-06-0
Barkod: 978 605 4603 060

Önerilen Sınıflar

Lise Sınıfları

Temalar

aşkiletişimsorumluluksırlaranılarParisdostlukgizembüyümekmüziktutkufilm

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
KİŞİSEL GELİŞİM
DUYGULAR

Scroll to Top
Scroll to Top