Gençler yol ayrımında, istenmeyen konuksa yolda.

Dört yazarın –Sigrid Baffert, Jean-Michel Payet, Maryvonne Rippert ve Cécile Roumiguière– dört farklı karaktere can verdiği “Mavi Kirazlar” dizisi üçüncü kitapla devam ediyor. İlk kitaplar Damdaki Melek ve Yol Filmi’yle başlayan gizemli macerada bu kez, üç yıl boyunca bir sırrın karanlığında yollarını bulmaya çalışan gençler geçmişle yüzleşiyor. Seçimler yapmak ve büyümek üzerine kurgulanmış bir film tadındaki dizinin son kitabı Mavi Ay.

Konu Özeti

Mavi Kirazlar’da parti zamanı! Yeni yılı kutlayan Paris, seslerle ve renklerle titreşirken, uçurumun kıyısındaki dört genç, geçmişin hayaletleriyle yüzleşiyor. Üç yıla yayılan kâbus sona mı eriyor, yoksa yerini yeni bir karabasana mı bırakıyor?..

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

SIGRID BAFFERT 1972’de Fransa’da Lyon’da doğan Sigrid Baffert, sinema ve tiyatro eğitimi aldı. Üniversitedeyken şarkı sözleri ve çocuklar için öyküler yazmaya başladı; sinematekte, kukla tiyatrosunda ve dans topluluğunda çalıştı. İlk romanı En roues libres (Serbest Tekerlekler Üstünde, 1999) engellilik hakkındaydı. Ces ouvriers aux dents de lait’de (Sütdişli İşçiler, 2001) çocuk işçileri konu etti. Avec des si on mettrait Chicago dans une canette de Coca (Ya Chicago’yu Bir Kola Kutusuna Sokabilseydik Gibisinden Düşünceler) adlı kitabı 2002’de Fransa’da Yılın Çocuk Romanı seçildi. 2009’da Alexis Ciesla’yla bir müzikal yazan Baffert, farklı şehirlerde yazı atölyeleri düzenliyor. JEAN-MICHEL PAYET 1955’te Paris’te doğan mimar, illüstratör, yazar devamı için tıklayınız

Diğer Kitapları

Mavi Kirazlar Dizisi

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

Mavi Ay

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

Yol Filmi

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

Damdaki Melek

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi