Karaböcü Partinin Gözbebeği
22. baskı
 
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Karaböcü Dizisi

Karaböcü Partinin Gözbebeği

Niran Elçi

Editör: Mine Soysal
Resimleyen: Gözde Bitir

Doğum günü partisinde pati izleri!

Çevirmen, yazar Niran Elçi, 4 kitaplık “Karaböcü” dizisini, okuma serüveninin başındaki çocuklar için kaleme aldı. Nisan ve küçük kedisi Karaböcü’nün sevimli maceraları, çocukların günlük yaşamlarına hem eğlenceli hem gerçekçi bir açıdan yaklaşıyor. Gözde Bitir’in siyah-beyaz desenleriyle canlanan dizinin ikinci kitabında, doğum günü telaşına düşen Nisan istemeden de olsa, sıradışı kedisi Karaböcü’nün kalbini kırar.

Konusu

Yaz ayında doğduğu için kendisine hiç doğum günü yapılmadığından yakınan Nisan, sınıf arkadaşlarını hafta sonu için sahte bir doğum günü partisine davet eder. Elle hazırlayıp dağıttığı doğum günü davetiyeleri yüzünden, annesi onu engellemekte geç kalmıştır. Üstelik, arkadaşlarının çoğu daveti sevinerek kabul eder. Nisan, sonunda sevimli kedisi Karaböcü’yü arkadaşlarıyla tanıştıracağı için heyecanlıdır. Ancak, parti telaşına kapılıp unutuverdiği Karaböcü çoktan ona küsmüştür…

Niran Elçi
YAZAR

Niran Elçi

1971’de Rize’de doğan Niran Elçi, 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar özel sektörde yönetici olarak çalıştı. İngilizce’den Türkçe’ye kazandırdığı önemli eserlerle tanındı. Günışığı Kitaplığı için yazdığı 4 kitaplık “Karaböcü” dizisi (res. Gözde Bitir, 2007) çok sevildi. Kurabi’ye Uçan Omlet (2013) kitabını eşi Matthew Thompson ile birlikte yazan Niran Elçi, kızıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

36. baskı
21. baskı
20. baskı

Teknik Özellikler

64 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2007
22. baskı: 2020
ISBN: 978-975-6227-87-9
Barkod: 978 975 6227 879

Önerilen Sınıflar

1. Sınıf2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

okul arkadaşlığıkutlamapaylaşmaoyunküsmeksosyal yaşamhoşgörüiyi-kötüdoğum günü

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER
DOĞA ve EVREN
ÇOCUK DÜNYASI
İLETİŞİM

Scroll to Top