Karaböcü Kayboldu
20. baskı
 
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Karaböcü Dizisi

Karaböcü Kayboldu

Niran Elçi

Editör: Mine Soysal
Resimleyen: Gözde Bitir

Kaybolan Karaböcü evini bulabilecek mi?

Çevirmen, yazar Niran Elçi, 4 kitaplık “Karaböcü” dizisini, okuma serüveninin başındaki çocuklar için kaleme aldı. Nisan ve küçük kedisi Karaböcü’nün sevimli maceraları, çocukların günlük yaşamlarına hem eğlenceli hem gerçekçi bir açıdan yaklaşıyor. Gözde Bitir’in siyah-beyaz desenleriyle canlanan dizinin dördüncü ve son kitabında Nisan okuldayken canı sıkılan Karaböcü evden kaçar.

Konusu

Nisan okuldayken canı çok sıkılan kedisi Karaböcü, evdeki süs balıklarıyla oynamak ister. Ama, onun marifetlerinden habersiz olan Nisan’ın annesinden fena azar işitir. Pencereden atlayıp kaçar, bilmediği sokaklarda keyifle dolanır. Ancak, bir süre sonra yolunu kaybeder. Tanımadığı insanlar ve hayvanlar arasında evini ararken beklenmedik olaylar yaşayan Karaböcü, Nisan’ı ve ailesini çok özlemiştir…

Niran Elçi
YAZAR

Niran Elçi

1971’de Rize’de doğan Niran Elçi, 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar özel sektörde yönetici olarak çalıştı. İngilizce’den Türkçe’ye kazandırdığı önemli eserlerle tanındı. Günışığı Kitaplığı için yazdığı 4 kitaplık “Karaböcü” dizisi (res. Gözde Bitir, 2007) çok sevildi. Kurabi’ye Uçan Omlet (2013) kitabını eşi Matthew Thompson ile birlikte yazan Niran Elçi, kızıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

36. baskı
22. baskı
21. baskı

Teknik Özellikler

64 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2007
20. baskı: 2020
ISBN: 978-975-6227-89-3
Barkod: 978 975 6227 893

Önerilen Sınıflar

1. Sınıf2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

kent yaşamışiddetmerakevcil hayvanaklını kullanmakhayvan sevgisiveterinerkâğıt toplayıcıları

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER
DOĞA ve EVREN
ÇOCUK DÜNYASI
İLETİŞİM

Scroll to Top