Karaböcü Hoş Geldi
38. baskı
 
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Karaböcü Dizisi

Karaböcü Hoş Geldi

Niran Elçi

Editör: Mine Soysal
Resimleyen: Gözde Bitir

Çocuklar sevimli ama sıradışı bir kediyle tanışıyor!

Çevirmen, yazar Niran Elçi, 4 kitaplık “Karaböcü” dizisini, okuma serüveninin başındaki çocuklar için kaleme aldı. Nisan ve küçük kedisi Karaböcü’nün sevimli maceraları, çocukların günlük yaşamlarına hem eğlenceli hem gerçekçi bir açıdan yaklaşıyor. Gözde Bitir’in siyah-beyaz desenleriyle canlanan dizinin ilk kitabında Nisan, sürprizlerle dolu sıradışı bir kedi yavrusu bulur.

Konusu

Taşındıkları için okul değiştirmek zorunda kalan Nisan, hiç arkadaşı olmadığından yakınır. Bir gün okul dönüşü, sokakta simsiyah bir kedi yavrusu bulur. Sevimli yavru sanki Nisan’ın her söylediğini anlıyor gibidir. Kirli bir kediyle ailesini ikna etmenin zor olduğunu düşünen Nisan, gizlice eve soktuğu minik yavruyu yıkarken, onun sıradışı özelliklere sahip olduğunu fark eder. Bu arada, anne ve babasının da Nisan’a bir sürprizi vardır…

Niran Elçi
YAZAR

Niran Elçi

1971’de Rize’de doğan Niran Elçi, 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar özel sektörde yönetici olarak çalıştı. İngilizce’den Türkçe’ye kazandırdığı önemli eserlerle tanındı. Günışığı Kitaplığı için yazdığı 4 kitaplık “Karaböcü” dizisi (res. Gözde Bitir, 2007) çok sevildi. Kurabi’ye Uçan Omlet (2013) kitabını eşi Matthew Thompson ile birlikte yazan Niran Elçi, kızıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

23. baskı
23. baskı
21. baskı

Teknik Özellikler

64 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2007
38. baskı: 2022
ISBN: 978-975-6227-86-2
Barkod: 978 975 6227 862

Önerilen Sınıflar

1. Sınıf2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

hayvan sevgisiailesorumlulukev yaşamıseçimlerkomşuluktaşınmaplan yapmak

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER
DOĞA ve EVREN
ÇOCUK DÜNYASI
İLETİŞİM

Scroll to Top