Karaböcü ile Tatil Maceraları
22. baskı
 
 
İlk Kitaplar (3-8 yaş)Dizi
Karaböcü Dizisi

Karaböcü ile Tatil Maceraları

Niran Elçi

Editör: Mine Soysal
Resimleyen: Gözde Bitir

Sıradışı kedilerle macera dolu yaz tatili!

Çevirmen, yazar Niran Elçi, 4 kitaplık “Karaböcü” dizisini, okuma serüveninin başındaki çocuklar için kaleme aldı. Nisan ve küçük kedisi Karaböcü’nün sevimli maceraları, çocukların günlük yaşamlarına hem eğlenceli hem gerçekçi bir açıdan yaklaşıyor. Gözde Bitir’in siyah-beyaz desenleriyle canlanan dizinin üçüncü kitabında Nisan, yaz tatilinde Karaböcü gibi hünerli bir başka kediyle tanışır.

Konusu

Yaz tatilinde Nisan, kedisi Karaböcü’yle birlikte dedesi ve anneannesinin yazlığına gider. Kumsalda Karaböcü’yle oynayan Nisan, İlayda ve kedisi Pembe Öcü’yle tanışır. İki arkadaş yüzerken, rüzgârla açığa sürüklenen Nisan’ı Karaböcü kurtarır. Büyüklerin göz hapsinden canı çok sıkılan Nisan, lunaparka gideceklerini öğrenince çok sevinir. Gizlice arabaya bindirdiği Karaböcüyle birlikte çok eğleneceklerinden emindir

Niran Elçi
YAZAR

Niran Elçi

1971’de Rize’de doğan Niran Elçi, 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar özel sektörde yönetici olarak çalıştı. İngilizce’den Türkçe’ye kazandırdığı önemli eserlerle tanındı. Günışığı Kitaplığı için yazdığı 4 kitaplık “Karaböcü” dizisi (res. Gözde Bitir, 2007) çok sevildi. Kurabi’ye Uçan Omlet (2013) kitabını eşi Matthew Thompson ile birlikte yazan Niran Elçi, kızıyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

38. baskı
23. baskı
21. baskı

Teknik Özellikler

64 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2007
22. baskı: 2021
ISBN: 978-975-6227-88-6
Barkod: 978 975 6227 886

Önerilen Sınıflar

1. Sınıf2. Sınıf3. Sınıf

Temalar

tatilkorkmaknesillerarası iletişimlunaparkdenizarkadaşlıksokak çocuklarıeğlenmek

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ERDEMLER
DOĞA ve EVREN
ÇOCUK DÜNYASI
İLETİŞİM

Scroll to Top