Gizli Formül Hangi Zarfta!
22. baskı
 
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Gizli Formül Hangi Zarfta!

Gülsevin Kıral

Resimleyen: Anıl Çağatay
Editör: Müren Beykan

Yaklaşmakta olan bir sınav, aklıevvel iki kafadar ve çılgın bir komplo teorisi!

Çocuk edebiyatımızın dikkati çeken ödüllü yazarlarından Gülsevin Kıral, iki sınıf arkadaşının akıl almaz şaşırtıcılıkta ve bir o kadar komik komplo teorisini konu ediyor. Yazar, film tadında kaleme aldığı romanında, okul, dershane ve sınav temalarını akıcı bir kurguyla çok boyutlu işleyerek, çocuklara hızlı ve keyifli bir okuma serüveni sunuyor. Bu kitabına kaynaklık eden iki öyküsüyle Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği’nin (ÇGYD) 2006 Sulhi Dölek Öykü Ödülü’ne değer görülen Kıral, Ablamı Nereye Kaçırdılar romanıyla da Bu Yayınevi 2005 Çocuk Edebiyatı Dedektif Romanı Yarışması’nda birincilik kazanmıştı.

Konusu

Fen öğretmeni Formül Hasan’ın sınıftan çıkarken düşürdüğü zarfı Engin bulur. Üstünde ÇOK ÖZEL yazan zarfı, sosyal öğretmeni Ayna Mualla telaşla elinden kapınca, gelişkin bir hayal dünyası olan Engin ve arkadaşı Emir, ürkütücü bir senaryo üretirler. Sekizinci yıl sınavına hazırlanmak için gitmek zorunda bırakıldıkları dershanede bir başka esrarengiz zarf daha ortaya çıkar, iş sarpa sarmaya başlamıştır. Üstelik, kuşkulandıkları iki öğretmenleri Formül ve Ayna da bu dershaneye girip çıkmaktadır. Yoksa, dünyayı tehdit edecek bir silahın formülü mü söz konusudur?..

Gülsevin Kıral
YAZAR

Gülsevin Kıral

Gülsevin Kıral, 1959'da Eskişehir'de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu, bankacılık sektöründe çalıştı. 2008'de Günışığı Kitaplığı'nda Berber Pire Tellal Deve adıyla kitaplaşan "Evvel Zaman İçinde" ve Ablamı Nereye Kaçırdılar (2006) adıyla yayımlanan dosyalarıyla ödüller kazandı. Posta Kutumdan Sihir Çıktı (2006) adlı kitabının ardından yazdığı, polisiye tadındaki "Gizli Silahın Formülü Hangi Zarfta?" ve "Ağaçlar Yemek Yapar mı?" adlı komik çocuk öyküleri, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği'nin (ÇGYD) 2006 Sulhi Dölek Ödülü'ne değer görüldü. Kıral'ın bu ödüllü öyküleri daha sonra, Günışığı […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
3. baskı
7. baskı
8. baskı
12. baskı
31. baskı
12. baskı

Teknik Özellikler

112 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 2007
22. baskı: 2022
ISBN: 978-975-6227-96-1
Barkod: 978 975 6227 961

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

okul yaşamısınavdershanemaceraarkadaşlıkmerakhayal kurmakdedektiflikaile içi iletişimolgunlaşmak

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ÇOCUK DÜNYASI
ZAMAN ve MEKÂN

Scroll to Top