Esrarengiz Komşu
11. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman
Esrarengiz Komşu Dizisi

Esrarengiz Komşu

Silke Lambeck

Resimleyen: Karsten Teich
Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Suzan Geridönmez

Böyle komşuyu kim istemez!

Ülkesi Almanya’nın en saygın gazetecilik ödüllerinden Theodor Wolff Ödülü’nün sahibi, gazeteci yazar Silke Lambeck, her zaman gülümseyerek hatırlanacak, unutulmaz bir kahraman yarattı: Esrarengiz Bay Röslein. Çağdaş çocuk edebiyatının en güzel kitapları arasına giren, yayımlandığı her ülkede çocukların çok severek okuduğu Esrarengiz Komşu ve mecaranın ikinci kitabı Esrarengiz Komşu Geri Dönüyor, okuru merak içinde bırakıyor. İlk kitap, nesiller arası iletişimi başarıyla işleyen kitaplara verilen Chronos Ödülü’nün de (İsviçre) sahibi.

Konusu

Yeni apartmana taşındıklarından beri Moritz’in keyfi yoktu. Anlayışsız patronu yüzünden üzülüp duran annesinin mutsuzluğu ona, babasına ve minik kardeşine de yansıyor, evde herkesin canı sıkılıyordu. Üstelik, yeni okulunun kabadayısı onu sürekli rahatsız ediyordu. Arkadaşları Ole ve Lili de olmasa, hayat çekilecek gibi değildi. Moritz, yağmurlu bir günde, esrarengiz komşuları Bay Röslein’la tanışana kadar böyle düşünüyordu…

Silke Lambeck
YAZAR

Silke Lambeck

1964’te Almanya’da, Essen’de doğan Silke Lambeck Berlin’de tiyatro bilimleri ile Alman dili ve edebiyatı öğrenimi gördü. 2001 yılında “Ackermann’ın Rüyası” adlı makalesiyle, gazetecilik alanında saygın Theodor Wolff Ödülü’nü kazandı. 2006 yılında Regina Zylka’yla birlikte Das große Jein (Kocaman Hayır) adlı bir araştırma kitabı yazdı. 1995’ten beri serbest gazeteci olarak çalışan Lambeck, ailesiyle birlikte Berlin’de yaşıyor.
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

7. baskı

2009 Chronos Ödülü (İsviçre)

Teknik Özellikler

128 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
Tek renk resimli
1. baskı: 2009
11. baskı: 2021
ISBN: 978-9944-717-30-4
Barkod: 978 9944 717 304

Önerilen Sınıflar

3. Sınıf4. Sınıf5. Sınıf

Temalar

komşulukdedektiflikhayvan sevgisiarkadaşlıkokul yaşamınesillerarası iletişimailezorbalıkiş yaşamımacera

Eğitsel Temalar

ÇOCUK DÜNYASI
İLETİŞİM
BİREY ve TOPLUM
DUYGULAR

Basından

Scroll to Top