Curcuna Evi
8. baskı
 
Genç Kitaplar (12+)Roman

Curcuna Evi

Christine Nöstlinger

Türkçe yayın editörü: Müren Beykan
Türkçesi: Mine Kazmaoğlu

Çivisi çıkan bir aile, şiddetlenen kavak yelleri... Tam bir curcuna!

Dünya çocuk ve gençlik edebiyatına yön veren benzersiz yapıtlarıyla çok okunan Christine Nöstlinger, geniş bir ailenin öyküsünü ustaca kelimelere döküyor. Yetişkin dünyasının karmaşası içinde yolunu bulmaya çalışan genç bireylerin gözünden anlatılan roman, aile kurumuna ve ilişkilere dair kabulleri yerle bir ederek, yepyeni bir bakış açısı ve düşünme olanağı sunuyor. Yazar, genç bireyin iç sesini dinleme deneyimini, sorumluluk alma bilincini, ilişkileri düzenleme yeteneğini ve ilk aşk heyecanlarını kendine özgü üslubuyla dillendiriyor. Temposu ve mizah düzeyi hiç düşmeyen roman, gençlere olduğu kadar kendine farklı bir gözle bakmak isteyen yetişkinlere de keyifli bir okuma vaat ediyor.

Konusu

Marie bir rastlantı sonucu, yüz yıllık aile evleri Henriette Konağı’nın ellerinden gitmek üzere olduğunu öğrenir. Birbirlerini umursamadan yaşayan aile bireyleriyse, çılgın hayalleriyle ünlü büyükannenin planlarından habersizdir. Marie, bir yandan evdeki curcunayla uğraşırken, bir yandan da ilkgençliğin heyecanları içinde duygu karmaşasını çözmeye çalışır. Birbirleriyle her fırsatta didişen gençlerin ve ilginç aile büyüklerinin yarattığı curcuna acaba nasıl dinecektir?..

Christine Nöstlinger
YAZAR

Christine Nöstlinger

Günümüzün en sevilen çocuk kitapları yazarlarından olan Nöstlinger, 1936 yılında Viyana’da doğdu. Viyana Uygulamalı Sanatlar Akademisi’nde öğrenim gördü; yüzün üstünde kitabı, sayısız makalesi yayımlandı. 1973’te Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’nü kazandı. Aralarında 1984 Hans Christian Andersen Ödülü ve 2003 Astrid Lindgren Anma Ödülü’nün (ALMA) de bulunduğu önemli ödüllerin sahibi olan yazarın pek çok kitabını Günışığı Kitaplığı Türkçe’ye kazandırdı. Bunlardan, “Küçük Korsan” ve “Mini” dizisi, Aklından Düşünceler Geçen Çocuk, Kim Takar Salatalık Kral’ı, Konrad ya da Konserve Kutusundan Çıkan Çocuk, Konuk Değil […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

3. baskı
3. baskı
3. baskı
3. baskı
7. baskı
7. baskı
32. baskı
20. baskı
15. baskı
20. baskı
17. baskı
15. baskı
13. baskı
16. baskı
12. baskı
12. baskı
15. baskı
14. baskı
30. baskı
23. baskı
46. baskı
48. baskı
38. baskı

Teknik Özellikler

220 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2014
8. baskı: 2023
ISBN: 978-605-4603-70-1
Barkod: 978 605 4603 701

Önerilen Sınıflar

6. Sınıf7. Sınıf8. Sınıf

Temalar

geniş ailesorumlulukkıskançlıkarkadaşlıkilk aşkkanmakhayallergirişimcilikbahçeciliknesillerarası iletişim

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
İLETİŞİM
DUYGULAR

Basından

Scroll to Top