Bugün Adım Kaktüs Benim
8. baskı
 
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Roman

Bugün Adım Kaktüs Benim

Hacer Kılcıoğlu

Editör: Müren Beykan

Çocukluktan ergenliğe baş döndürücü değişimler...

Hacer Kılcıoğlu, ilk çocuk romanı Perşembeleri Çok Severim’in ardından bu kez bir kızın ergenliğe geçiş sancılarını duygu ve mizah yüklü bir kurguyla anlatıyor. Çiçek’in kimi güldüren kimi şaşırtan öyküsü, yazarın özgün üslubu, yaratıcı anlatımı ve sesler üzerine kurduğu dil oyunlarıyla her çocuk için keyifli bir okuma deneyimi sunuyor. Romanında sanattan kamp yaşamına, komşuluktan çiçeklere pek çok konuyu eğlenceli bir dille işliyen Kılcıoğlu kitaplarıyla her yaştan okurla buluşuyor.

Konusu

Anne babasından “Haydi Çiçek!” sözlerini duymaktan sıkılan Çiçek, adını her gün ruh haline göre değiştirmeye karar verir. Bir gün Papatya olur, neşelidir; öbür gün Kaktüs olur, dikenlerini çıkarır. Bir yandan yeni doğan kardeşinin mızıltısı, öte yandan kankasıyla birbirlerine küsmeleri, Çiçek’in keyfini kaçırmıştır. Her gün aynaya bakıp, büyüme işareti saydığı sivilcenin çıkıp çıkmadığını gözler. Yoksa, “Abla olunca büyürsün,” diyenler yanılıyor mudur?..

Hacer Kılcıoğlu
YAZAR

Hacer Kılcıoğlu

Manisa, Alaşehir’de doğdu. İngilizce öğretmenliği yaptı. Gezgin olmayı seven, sık sık yolculuklara çıkan Kılcıoğlu, çocukluk ve gençlik anılarını, Ben Eskiden Çocuktum (2003) ve Jale’yle Konuşmak (2006) adlı kitaplarda topladı. İlk çocuk romanı Perşembeleri Çok Severim’i (2009), aynı mahallede büyümüş üç ünlü sanatçının çocukluk yıllarını anlatan İzmir’de Üç Çocuktuk – Sezen, Haluk, Meltem (2010) izledi. Eğlenceli çocuk romanı Bugün Adım Kaktüs Benim’in (2011) ardından, çeşitli ülkelere yolculuklarının izini taşıyan çocuk öykülerini Aydede Her Yerde (2012) adı altında topladı ve kitap, Çocuk ve Gençlik […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
3. baskı
3. baskı
6. baskı
5. baskı
9. baskı
9. baskı
8. baskı
21. baskı

Teknik Özellikler

124 sayfa
120x180 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2011
8. baskı: 2022
ISBN: 978-9944-717-69-4
Barkod: 978 9944 717 694

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

çiçeklerarkadaşlıkkardeşlikailekamp yaşamıergenlikdeğişimsanathayvan sevgisikomşuluk

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
İLETİŞİM
DUYGULAR

Scroll to Top
Scroll to Top