Bir Hikâye Yaz İçinde İnsan Olsun
10. baskı
 
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Öyküler

Bir Hikâye Yaz İçinde İnsan Olsun

Necati Güngör

Editör: Müren Beykan

Umut iyiliği, iyilik umudu çoğaltır!

İz bırakan öyküleriyle tanınan Necati Güngör, insanlığın gölgelenen değerlerini sözcükler aracılığıyla anımsatıyor. Farklı sosyal çevrelerde, bambaşka gerçeklikte yaşanan öyküler, iyiliğin, dayanışmanın, yardımlaşmanın gündelik hayata sızan sağaltıcı gücünü hatırlatıyor. Birine iyilik yapmak için abartılı fedakârlıklara ihtiyaç olmadığını aktaran yazar, gülümsemenin, bir kap yemeğin, bağlama çalmayı öğrenmenin bile pek çok zorluğu aşabileceğini vurguluyor. Yalın anlatımı ve ustalıklı Türkçe’siyle keyifle okunan öyküler, her yaştan okur için tadı damakta kalacak nitelikte.

Konusu

İnsanın insana ihtiyacı olduğunu, küçücük iyiliklerin bile büyük değişimlere neden olabileceğini, çocukların saf ve temiz kalplerini anımsatan 10 öykü: Dördüncü Gün; Nohut Dürümü; İnsanlık Gelip Çalar Kapınızı; Bu Ev Senin; O Benim Torunum; Bir Hikâye Yaz İçinde İnsan Olsun; Yürümek Yararlıdır; Sen de Bir İyilik Yap; Ablam ve Nişanlısı; Annemin Arkadaşı.

Necati Güngör
YAZAR

Necati Güngör

1949’da Malatya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduğu yıllarda yayımlanan ilk öykü kitabı Yolun Başı (1973), edebiyat çevrelerinde ilgi gördü. 1979’da Sevgi Ekmektir’le Türk Dil Kurumu Öykü Ödülü’nü, 1990’da Sinema Kuşu Sevgilim’le Ömer Seyfettin Öykü Ödülü’nü aldı. Röportaj dalında Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü’ne ve yine 1990’da Türkiye Jokey Kulübü’nce Yılın Röportajcısı Ödülü’ne değer görüldü. İyiler Genç Ölür (1998) adlı öykü kitabıyla, 1999 Yunus Nadi Öykü Ödülü’nü kazandı. İstanbul’un çeşitli semtlerini nostaljik bir duyarlılıkla anlattığı yazılarını, Bir Taşralının İstanbul […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

2. baskı
6. baskı
6. baskı
9. baskı

Teknik Özellikler

104 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2017
10. baskı: 2022
ISBN: 978-605-9405-26-3
Barkod: 978 605 9405 263

Önerilen Sınıflar

4. Sınıf5. Sınıf6. Sınıf

Temalar

dayanışmasorumlulukhayvanlarkomşuluknesillerarası iletişimyoksullukfedakârlıkdeğişimebeveyn kaybıgüvenGalata Köprüsü

Eğitsel Temalar

ZAMAN ve MEKÂN
BİREY ve TOPLUM
DUYGULAR
ERDEMLER

Scroll to Top