Babam Şimdi Çok Uzaklarda
2. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Öyküler

Babam Şimdi Çok Uzaklarda

Necati Güngör

Editör: Müren Beykan

Çocukluğun kalbinden baba öyküleri...

Türkçe’nin yaşayan en büyük öykücülerinden Necati Güngör, sonsuz birikimi ve gözlem gücüyle gerçek insanların gerçek duygularını ve öykülerini çocuklara anlatmaya devam ediyor. Öğrenciyle öğretmen, anneyle çocuk, insanla hayvan iletişiminin iz bırakan örneklerini sunduğu zengin öyküler koleksiyonuna kattığı dördüncü kitapta bu kez, babayla çocuk iletişimine odaklanıyor. İnsana ilişkin her türlü duyguyu, incelikli bir sözcük işçiliğiyle, sıcak bir dille sunan yazar, okurunu babaların ve çocukların şefkat ve güven dolu dünyasındaki öykülere çağırıyor.

Konusu

Babalarla çocukları arasındaki duygusal bağı her iki tarafın gözünden aktaran, iyilik, vicdan, empati, vefa, özlem ve sevgiyle örülü 10 öykü: Otobüs Bekliyordunuz, Asıl Babam, Hayatımın Kahramanı, Muhabbetkuşum, Babam Şimdi Çok Uzaklarda, Babam ve Dedem, Annemin Defteri, Yıldızlı Gecelerde Mızıka, Esmeralda, Roman Okumak.

Necati Güngör
YAZAR

Necati Güngör

1949’da Malatya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduğu yıllarda yayımlanan ilk öykü kitabı Yolun Başı (1973), edebiyat çevrelerinde ilgi gördü. 1979’da Sevgi Ekmektir’le Türk Dil Kurumu Öykü Ödülü’nü, 1990’da Sinema Kuşu Sevgilim’le Ömer Seyfettin Öykü Ödülü’nü aldı. Röportaj dalında Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü’ne ve yine 1990’da Türkiye Jokey Kulübü’nce Yılın Röportajcısı Ödülü’ne değer görüldü. İyiler Genç Ölür (1998) adlı öykü kitabıyla, 1999 Yunus Nadi Öykü Ödülü’nü kazandı. İstanbul’un çeşitli semtlerini nostaljik bir duyarlılıkla anlattığı yazılarını, Bir Taşralının İstanbul […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

10. baskı
6. baskı
6. baskı
8. baskı

Teknik Özellikler

112 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
1. baskı: 2019
2. baskı: 2020
ISBN: 978-605-9405-84-3
Barkod: 978 605 9405 843

Önerilen Sınıflar

5. Sınıf6. Sınıf7. Sınıf

Temalar

babaanılarmesleklervicdanhayvanlaryoksullukiletişimavcılıkumutşiirkahramanlık hikâyeleri

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
ZAMAN ve MEKÂN
DUYGULAR
OKUMA KÜLTÜRÜ
ERDEMLER

Scroll to Top