Ben, Çınar Ağacı ve Pufböreği
37. baskı
 
Çocuk Kitaplar (8-12 yaş)Öyküler

Ben, Çınar Ağacı ve Pufböreği

Zeynep Cemali

Editör: Mine Soysal
Resimleyen: Mahmut Cemali

Zeynep Cemali’den çocukluk hallerimizin sıcacık öyküleri!

Çocuk edebiyatımızın sevilen yazarı Zeynep Cemali, öykülerinde çocuklarımızın evde, okulda, sokakta ya da arkadaşları arasında karşı karşıya kaldıkları irili ufaklı sorunları, değişiklikleri, yenilikleri ve arayışlarını gerçekçi bir açıdan gözlemliyor. Öykülerin ilginç kurgularını, akıcı ve yalın dilini destekleyen siyah–beyaz desenleriyle, çocuklarımızın okuma keyfi kazanmalarına katkıda bulunan bir kitap. Konularını günlük yaşam içinde var olmaya çalışan çocuklarımızın oluşturduğu dokuz öyküyü içeren kitap, aynı zamanda Zeynep Cemali’nin yayımlanan ilk kitabı.

Konusu

Kitapta yer alan 9 öykü: Çelimsiz Çocuk; Krallığımda Bir Prenses; Kaku Kite, Tako Tike, Mano Maki; Ferdan; Beyaz Kale’de Değişiklik; Tanyeri Ağarırken, Gün Battı; Ben, Çınar Ağacı ve Pufböreği; Çalgıcının Çantası.

Zeynep Cemali
YAZAR

Zeynep Cemali

Çocuk edebiyatına ustalara yakışan bir derinlik kazandıran öykücü Zeynep Cemali, 1950'de İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve lise yıllarından başlayarak, el sanatları, halı ve kilim ticareti yapan babasıyla birlikte Anadolu’yu dolaştı. Babasının sık sık yinelediği “yaşamak öğrenmektir” deyişi yaşamını büyük ölçüde yönlendirdi. Çocuk öyküleri 1991’den bu yana Kumbara (İş Bankası Yayınları), Türkiye Çocuk ve Buğday gibi dergilerde ve Almanya’da dağıtılan Vitamin Çocuk Gazetesi’nde yer aldı. Günışığı Kitaplığı tarafından 1999 yılında yayımlanan ilk kitabı Ben, Çınar Ağacı ve Pufböreği ve ertesi yıl çıkan […]
 Yazar sayfasına git

Yazarın diğer kitapları

15. baskı
26. baskı
63. baskı
34. baskı
45. baskı
12. baskı
23. baskı

Teknik Özellikler

144 sayfa
130x195 mm
İthal kitap kâğıdı
Siyah-beyaz resimli
1. baskı: 1999
37. baskı: 2023
ISBN: 978-975-8142-22-4
Barkod: 978 975 8142 224

Önerilen Sınıflar

3. Sınıf4. Sınıf

Temalar

komşulukarkadaşlıkoyunsevgiyardımlaşmabisikletdenizkardeşliknesillerarası iletişimmeslekler

Eğitsel Temalar

BİREY ve TOPLUM
İLETİŞİM
ÇOCUK DÜNYASI
ERDEMLER

Scroll to Top
Scroll to Top